З січня кременчужани на дітей будуть платити більше

З січня кременчужани на дітей будуть платити більше

З 1 січня збільшився розмір аліментів, оскільки було збільшено прожитковий мінімум. Про це повідомили у Міністерстві юстиції.

Відтепер для дітей до 6 років прожитковий мінімум визначено на рівні 1779 гривень, а для дітей віком 6-18 років уже 2218 гривень.

Отже, на дитину до 6 років батько має сплатити аліменти у розмірі 889,5 грн, а на дитину віком від 6 до 18 років - 1109 гривень. Максимальний розмір аліментів становить 10 прожиткових мінімумів.

Однак таку мінімальну суму суд може присудити лише коли платник немає змоги платити більше.

А от прожитковий мінімум - це той мінімальний рекомендований розмір аліментів, який має платити батько на дитину.

Нагадаємо, що в лютому 2018 року вступив в дію закон № 7277 про посилення відповідальності боржників, що не сплатили аліменти.

Зокрема, законом передбачається обмеження боржників у правах (розмір заборгованості по сплаті аліментів перевищує 4 місяці (3 місяці для батьків тяжко хворої дитини або дитини з інвалідністю) керувати транспортними засобами, користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною і холодною зброєю, полювати до повної виплати заборгованості, виїжджати за кордон.

Фінансові санкції: накладення штрафу за несплату аліментів залежно від суми заборгованості: більше 1 року – 20%; більше 2 років – 30%; більше 3 років – 50%.

аліменти платники діти мінюст
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
346 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии