Дві платіжки за газ: "Кременчукгаз" пояснив, як рахуватиме вартість послуг

Дві платіжки за газ: "Кременчукгаз" пояснив, як рахуватиме вартість послуг

Кременчукгаз роз'яснює споживачам, як рахуватимуть платіжки, яких тепер буде дві.

"Принципи формування вартості послуг з газопостачання змінилися. Вартість послуг з розподілу природного газу виключили з вартості газу для побутових споживачів. Такий підхід дозволить знизити для споживача фінансове навантаження за послугу розподілу природного газу в пікові періоди споживання (насамперед в опалювальний період).

Внесено зміни в Кодекс газорозподільних мереж, які регламентовані Постановою №2080 Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 7 жовтня 2019 року.

Отож, із введенням в дію змін до Кодексу, у розрахунках оплати споживача буде враховуватися «замовлена потужність».

Замовлена потужність на 2020 рік - це обсяг природного газу, спожитий, починаючи з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року (цей період вважають «газовим роком»). Тобто для кожного споживача це окрема величина, згідно з показаннями його лічильника за вищезазначений період.

Відповідно до змін у Кодексі, кожному із споживачів нараховуватиметься рівномірна сума кожного місяця. Послуга ПрАТ «Кременчукгаз» дорівнюватиме добутку 1/12 частки замовленої потужності і тарифу на розподіл газу.

Якщо ви хочете дізнатися, як розрахувати свою суму, скористайтеся нашими прикладами.

Приклад 1

Приклад 2

Та сума, яку ви розрахуєте за першою формулою відповідно до своєї категорії споживачів, буде зазначена у ваших платіжках на розподіл газу кожного місяця протягом першого півріччя 2020 року, а за другою формулою – щомісяця протягом другого півріччя.

Сподіваємося, що ви скористаєтеся цією прозорою арифметикою, щоб розуміти, скільки коштів і за що саме ви сплачуєте, споживаючи наші послуги.

Раніше ми повідомляли, що Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 24.12.2019 року № 3028, встановлено тариф на послуги розподілу природного газу на 2020 рік.

Нагадаємо також, що побутові споживачі ПрАТ «Кременчукгаз» отримуватимуть по дві платіжки за газ. Одна із них - за сам природний газ, як товар, а інша – за послугу з його розподілу. Поділ платіжок вводять для населення всієї країни.

Додамо, що вартість послуги з розподілу природного газу для споживачів у зоні обслуговування ПрАТ «Кременчукгаз» - одна із найнижчих в Україні."

При цьому варто зазначити, з пояснень газопостачальника не зрозуміло, як платити, у разі, якщо раніше не користувалися газовими приладами у даному будинку? Питання і у тому, чи будуть гроші братися у разі, якщо людина кілька місяців не користується газом? Про ці питання ми поговоримо у наступних статтях

газ ціна комуналка тарифи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
467 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии