• Головна
  • Побутове насильство: 12 правил, які має знати ваша дочка
11:14, 11 січня 2020 р.
Надійне джерело

Побутове насильство: 12 правил, які має знати ваша дочка

Побутове насильство: 12 правил, які має знати ваша дочка

Що мають знати старшокласниці та дівчатка-підлітки, які починають доросле життя? Те, що вони особистості й не повинні терпіти насильство й приниження.

Правила для дівчат "Що робити в разі проявів фізичної наруги з боку партнера":

1. Якщо тебе вдарили і ти живеш з тим, хто це вчинив – негайно збирай речі. Поводься, як ніби стався землетрус – хапай документи, дітей. З рештою розберешся пізніше. Не приймай вибачень і покаянь, не вступай у переговори. Не сумнівайся, біжи.

2. Пам’ятай: будь-яке «ти сама винна» і «ти мене доводиш» – неправда. Жодні твої кепські вчинки чи риси вдачі, якщо вони дійсно є – не виправдовують підняття руки на тебе.

3. Нехай у тебе будуть друзі настільки близькі, щоб у них у цьому разі можна було попросити допомоги. Якщо таких не завела – шукай будь-яку допомогу, не соромся її приймати. Скаржся, кричи, розповідай усім, хто готовий слухати. Зло живиться мовчанням, але ховається там, де є декілька добрих сміливих людей.

4. Перші ластівки майбутніх побоїв – репліки хлопця «я сказав, значить, ти йдеш!», «якого біса ти втручаєшся?!», «ну ти й дура!». Спочатку прохання перетворюється в наказ, а дрібні приниження стають нормою. Потім саме хамство й видається за сильні почуття. Потім людина звикне завдавати тобі морального болю – а відтак почне завдавати і фізичного. Тому одразу нікому не дозволяй хамити тобі, принижувати тебе. І не думай «я розумна, обережна, досвідчена, зі мною такого точно не трапиться». В цю пастку провалювалося безліч якнайдосвідченіших і якнайобережніших розумниць.

5. Відчуття «минулося, більше не повториться» – твій ворог. Якщо сьогодні хлопець поводиться адекватно, але завтра на нього находить щось садистичне, натомість післязавтра визирає сонечко, і все настільки в порядку, що ти полегшено видихаєш «здалося» – це все одно ненормальний цикл. У стосунках з такою людиною не заходь далеко. Краще дивись пункт 1.

6. Нехай у тебе завжди буде запас власних грошей, фінансова подушка про всяк випадок.

7. Стосунки з партнером не мають бути найважливішим і найцікавішим процесом у твоєму житті. Це неправильна конструкція. Саме вона часто примушує дівчат терпіти те, що те треба – бо інакше нема, чим жити. Стосунки – одна з численних веж твого замку, а не його мури чи фундамент. Друзі, цікаві заходи, хобі й захоплення, робота – все це не менш важливо, ніж стосунки. Краще знати, що коли впадуть стосунки, впаде лиш одна вежа, а замок красиво височітиме й далі – аніж знати, що при падінні стосунків замість замку твоєї особистості лишиться напівзруйнована археологічна пам’ятка.

8. Думка «всі так живуть» – теж твій ворог. Це неправда.

9. Зворотне попередньому відчуття – «таке сталося тільки в мене, як соромно, я не зможу про це розказати, яка ж я дурна» – теж твій ворог. Це теж неправда. І це не привод для сорому.

10. Люди можуть сильно змінюватися. Тому не лай себе, що «не розгледіла негідника раніше». Можливо, він зовсім таким не був, а став таким нещодавно. Але якщо став – дивись пункт 1.

11. Якщо хтось із подруг прийде до тебе з розповіддю про пережите нею побутове насильство – ніколи не звинувачуй саму подругу. І не кажи «а я попереджала». Якщо тобі справді здавався підозрілим партнер подруги і ти справді попереджала – замкнися в лазничці та скажи ці слова перед дзеркалом сама собі пошепки. Тому що вони не втішають подругу, а тільки встромляють голки у відкриту рану.

11. Поділися цими правилами. Відправ їх подругам. Не залишайся байдужою, якщо когось кривдять і над кимось знущаються. Пам'ятай, іноді людям боляче і соромно просити допомоги – але все-таки вона їм потрібна. Може, ти опинишся єдиною, хто помітить чужий біль і допоможе.

За матеріалами сайту "Всеосвіта"

Раніше ми писали чому ваша дитина ніколи не розповість про сексуальне насильство: кометарі психолога.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дівчата #насильство #сімя #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...