Скандал у кременчуцькій школі дійшов до президента: батьки та педагоги проти вчителя української мови

Скандал у кременчуцькій школі дійшов до президента: батьки та педагоги проти вчителя української мови

У Кременчуці черговий освітній скандал. Батьки учнів школи № 18 заявляють, що якщо питання не вирішать, то вони не пустять своїх дітей в школу. Терпець, кажуть, вже лопається. Скандал дійшов до президента, освітнього омбудсмена, Полтавської ОДА, кременчуцького департаменту освіти.

Ми розпитали подробиці справи у батьків та представників школи.

Батьки скаржаться на вчителя української мови та літератури. Та у свою чергу тонами надсилає скарги на весь колектив школи, розповідають педагоги.

Голова батьківського комітету 7-Б класу Наталя розповідає, що конфлікт з вчителем виник давно. Вчитель української мови та літератури за словами батьків, грубо поводиться з дітьми, не знаходить спільну мову. Буває дітей ображають словами: «тварюка, дебіл, полуумні». Якщо дитина з неповної сім’ї, то таку більше морально принижують.

Батьки масово почали бити на сполох, коли діти висловлювали небажання йти до школи, за словами дітей, все через вчителя української.

Одного разу був конфлікт з залученням поліції. Вчитель чіпала дитину та принижувала. Конфлікт закінчився ніби то вибаченням педагога, у яке батьки не вірять.

Також батьків дивує відмова вчителя від батьківських зборів, які вони вже вимагають від неї офіційно.

14 з 20 батьків дітей цього класу підписалися під проханням замінити вчителя. До Кременчука приїхала комісія з Полтави. Про це далі. Наталя стверджує про наміри батьків не пустити дітей до школи, якщо ситуація не зміниться.

Голова батьківського комітету 5-А класу Ольга розповіла про подібні обставини. У них вчитель лише викладає предмети, не є класним керівником. Батьки просять керівництво школи та департаментів освіти змінити їм вчителя.

Пані Ольга розповіла проте, що після переходу дітей з початкової школи до 5 класу, помітили низькі оцінки по даним предметам. Вимагали від вчителя прийти на батьківські збори. Вчитель не писала оцінки у щоденнику. За проханням батьків, вона якийсь період стала робити виписки оцінок. Батьки побачили, що у багатьох дітей були «1». Будь-які питання вчитель вирішувала у індивідуальному порядку – тобто батькам треба приходити після роботи, що не є можливим у денний час. При цьому від явки на загальні збори відмовилась. Одного разу було спілкування батьківського комітету з вчителем, а ось на зборах її не було. Вирішити проблему не вдалося.

Діти почали просити батьків не пускати їх на уроки до цієї вчительки.

У результаті 25 батьків з 26 дітей підписали скаргу на вчителя з проханням перевести вчителя у інший клас.

Обидва класи скаржилися кілька разів на даного вчителя. Як 5-Б так і 7-А писали окремі заяви директору школи, потім у Департамент освіти міста Кременчука. Далі скаржилися до Полтавської ОДА.

Нарешті у понеділок, 13 січня 2020 року, приїхала комісія з Полтави.

Батьки розповідають, що були присутні два класи, представники школи та сама вчитель української мови, яка запросила якусь жінку і та за неї все відповідала.

За результатами бесіди, батьки зрозуміли, що комісія не знає, як допомогти. Принаймні випливало три варіанти рішення згідно закону України:

або пані сама переведеться чи звільниться,

або через суд вимагати її переведення (а це може затягнутися на роки),

або хоч усім класом переходити в іншу школу.

Повертаючись до заяви до кременчуцького Департаменту освіти, там ще минулої осені рекомендували поспостерігати за поведінкою вчителя. Деякий час вчитель була тихою, а потім знов за своє, розповідають батьки. Після ж Полтавської комісії, батьки написали звернення до освітнього Омбудсмена. Чекатимуть відповіді.

Також батьки вже записалися на прийом до міського голови Віталія Малецького.

05366.com.ua звернулися до школи за коментарем.

З нами поспілкувалася голова профспілки, вчитель зарубіжної літератури школи №18 Харченко Наталя.

Виявляється, у школі йде холодна війна. Вчитель української мови та літератури проти всього педагогічного колективу.

Каже пані Наталя, що у всіх вже паніка. За її підрахунками близько 200 скарг та сама вчителька написала до різних установ, навіть самому президенту Володимиру Зеленському.

Скарга її на 27 сторінках. При цьому скаргу ніхто не бачив, але школа вже пережила 12 перевірок за останній час.

«До нас приїздять і постійно питають по пунктах, які ніби то пред’являє нам вчитель. Нас викликають, а ми тільки й робимо, що відповідаємо на ці питання, які по суті – батьки не такі, колеги не такі, школа не така».

Вчитель має 4 виговори, але її неможливо звільнити за новими правилами. Педагоги, яких більше тридцяти, усі потерпають від поведінки вчителя української мови, розповіла пані Наталя нам.

Після комісії батьки були налаштовані масово, в знак протесту, не вести дітей до школи після канікул 16 січня. Але голова профспілки батьків відмовляла, наполягала на тому, що дітям це зашкодить.

При спілкуванні журналіста зі сторонами, було відчутно серйозність проблеми та налаштованість на вирішення проблеми.

Сподіваємося представники влади вирішать ситуацію.

У свою чергу, зазначимо, що не було змоги поспілкуватися з самою "обвинуваченою" вчителькою. Тож у разі її звернення до редакції, радо висвітлимо інший бік питання.

школа освіта Кременчук
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
12019 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии