Ринок металобрухту легалізують: ВР прийняла законопроект в першому читанні

Ринок металобрухту легалізують: ВР прийняла законопроект в першому читанні

Учора, 14 січня, ВР ухвалила законопроект, що передбачає зміни до нормативних актів (Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про металобрухт», Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»), які допоможуть вивести з тіні ринок металургійної сировини та операцій з металобрухтом.

У документі йдеться про скасування поділу металобрухту на промисловий та побутовий. Планують також спростити вимоги до заготівлі брухту, щоб заготовляти могли навіть дрібні підприємства.

Скасують й акти обстеження, які наразі видаються місцевими адміністраціями, а також вимоги щодо наявності брухтопереробного та вантажопідйомного обладнання.

"Діяльність із заготівлі металобрухту є підприємницькою діяльністю, за суб’єктами здійснюють контроль державні органи в межах своїх повноважень", - йдеться в документі.

Документ передбачає дозвіл розрахунку готівкою, скасування необхідності надання  документів про особу, яка здає брухт. Спростять й процедуру приймання металобрухту від фізичних осіб.

Законодавці вважають, що такі методи дозволять провести детінізацію ринку металургійної сировини, адже документ спрямований на те, щоб операції з металобрухтом були прозорими.

Крім того, громадян, що заготовляють сировину, зобов'яжуть сплачувати податки в державну казну. 

Довідково

За оцінками експертів об'єднання підприємств «Укрметалургпром» брухтозаготівля в 2019 році склала близько 3200 тис. тонн з них понад 80% знаходиться в тіні (2560 тис.т).

Відповідні надходження в бюджет в 2019 році становитимуть - 45,7 млн. грн. Запропоновані заходи щодо детінізації ринку металобрухту створять передумови для легалізації брухтозаготівельного бізнесу і виведення його з тіні, що в свою чергу, дозволить збільшити надходження до бюджету в 20 разів – близько 914 млн. грн.

брухт метал закони ринок податки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
71 просмотр в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии