У разі епідемії грипу у Кременчуці, сімейні лікарі будуть виїжджати на виклики

У разі епідемії грипу у Кременчуці, сімейні лікарі будуть виїжджати на виклики

У Кременчуці відбулося засідання надзвичайної протиепідемічної комісії під головуванням заступника міського голови Ольги Усанової.

У нашому місті, як і в Україні, рівень захворюваності на грип та ГРВІ не перевищує епідпорогового показника, про те, спостерігається тенденція до збільшення захворюваності. Тому вирішили приготуватися до готовності лікувальних закладів міста прийняти хворих.

За інформацією головного епідеміолога міста Лариси Коровіної, станом на 16 січня поточного року у Кременчуці захворіли на грип та ГРВІ 649 осіб, що на 62% не досягає епідпорогового показника, про те, це на 20% більше ніж за попередній тиждень. Більша частина хворих – діти. З початку епідсезону у Кременчуці завдяки швидко тестам вже виявлено 23 хворих на грип ( типу А та Б) – це 19 дітей та 4 дорослих. За розрахунками ВООЗ, упродовж нового епідемічного сезону в Північній півкулі циркулюватимуть віруси грипу, подібні до A/Brisbane/02/2018(H1N1), A/Kansas/14/2017(H3N2), B/Colorado/06/2017 (лінія B/Victoria/2/87), B/Phuket/3073/2013. Лариса Коровіна підкреслила, що з сьогоднішнього дня у дітей завершилися канікули і вони вийшли на навчання, тому необхідно більше уваги приділити моніторингу ситуації та профілактиці грипу та ГРВІ.

Головний медик міста Максим Середа повідомив, що лікувальні заклади готові до роботи в умовах підвищення рівня захворюваності: наявний необхідний ліжковий фонд, запас необхідних медикаментів та швидкотестів.

В аптеках міста є вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), надійшла також вакцина "Інфлювак", виробництва Нідерландів. Вони якісні та безпечні.

Тож мешканці міста можуть придбати вакцину в аптеці власним коштом і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Сімейні лікарі та лікарі педіатри працюють у посиленому режимі і у разі необхідності прийматимуть рішення щодо відвідування хворих на дому.

кременчук моз грип
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
686 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии