За поширення дезінформації штрафуватимуть та саджатимуть за грати

За поширення дезінформації штрафуватимуть та саджатимуть за грати

За розповсюдження брехні українців штрафуватимуть та саджатимуть за грати. Не тільки офіційних журналістів та працівників ЗМІ, але й будь-кого можна буде притягнути до відповідальності за розповсюдження брехні.

Міністерство культури, молоді і спорту України представило законопроект про протидію дезінформації, який планують внести в Раду у березні місяці.

Але законопроект виставили на обговорення.Законопроєкт про протидію дезінформації опубліковано на сайті міністерства.

Закон вводить поняття:

НЕДОСТОВІРНА ІНФОРМАЦІЯ – неправдиві відомості про осіб, факти, події та явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них неповні або перекручені

ДЕЗІНФОРМАЦІЯ - недостовірна інформація з питань, що становлять суспільний інтерес, зокрема стосовно національної безпеки, територіальної цілісності, суверенітету, обороноздатності України, права українського народу на самовизначення, життя та здоров’я громадян, стану довкілля.

Дезінформацією не є: оціночні судження, в тому числі критичні; сатира та пародія; недобросовісна реклама.

Пропонується створити посаду Уповноважений з питань інформації.

Якщо поширена інформація не повна, Уповноважений звертається з вимогою розмістити відповідь на інформацію. Якщо поширена інформація є дезінформацією, Уповноважений звертається з вимогою спростувати та обмежити доступ до цієї інформації.

Якщо вимоги омбудсмена не виповняються, йде звернення до суду.

В школах будуть викладати предмет медіаграмотності, щоб діти могли відрізнити дійсне від фейку.

По бажанню, офіційні ЗМІ зможуть отримати Індекс довіри: Спеціальний «знак якості», що підтверджує дотримання медіа принципів журналістської етики та вимог щодо перевірки інформації.

Поширювачі масової інформації зобов’язані розміщувати власні ідентифікаційні дані у доступному для отримувачів інформації місці (на головній сторінці власного вебсайту або на початку власної веб-сторінки, в розділі з інформацією про власника облікового запису на платформі спільного доступу до інформації чи в сервісах обміну миттєвими повідомленнями, в інших доступних для отримувача інформації місцях) Постачальники послуг хостингу, провайдери платформ спільного доступу до інформації та провайдери сервісів обміну миттєвими повідомленнями, за допомогою яких можливе поширення масової інформації на території України зобов’язані: 1. мати представництво або дочірню компанію в Україні; 2. розміщувати власні ідентифікаційні дані, передбачені цією статтею

Для журналістів  передбачається стимулювання до самоврядування.

Єдина прес-карта самоврядної організації, яка визнається державою як підтвердження професійного статусу журналіста Статус професійного журналіста надається за умови дотримання Кодексу професійної етики. За порушення передбачене призупинення чи припинення статусу професійного журналіста. Самоврядна організація розробляє та затверджує Кодекс професійної етики журналістів.

Передбачається розширення кола осіб у статтях про перешкоджання, напад, пошкодження майна професійного журналіста на оператора. Особливий порядок вчинення слідчих дій, та пред’явлення підозри професійному журналісту за участі самоврядної організації. Безкоштовна правова допомога у кримінальних справах, пов’язаних із професійною діяльністю. Фізична охорона журналіста та членів його сім’ї у випадку загрози їх життю та здоров’ю. 

Дезінформаторів каратимуть:

Поширення дезінформації, за умови добровільного спростування, у порядку визначеному цим Законом, починаючи з третього факту порушення протягом одного року, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 1 000 МЗП за кожен випадок порушення.

Поширення дезінформації, за відсутності добровільного спростування, у порядку визначеному цим Законом – тягне за собою накладення штрафу у розмірі 2 000 МЗП за кожен випадок поширення дезінформації.

Штрафи застосовуються виключно судом, за умови задоволення заяви Уповноваженого :

Нерозміщення або несвоєчасне розміщення відповіді щодо дезінформації за заявою Уповноваженого - штраф у розмірі 20 МЗП за кожен випадок порушення !

Розміщення суб'єктом у сфері медіа індексу довіри за відсутності інформації про надання індексу на веб-сайті Уповноваженого - штраф у розмірі 20 МЗП

Зміна адреси розміщення матеріалу, щодо якого подану заяву Уповноваженого, або незбереження запису або примірника матеріалу - штраф у розмірі 5 МЗП за кожен випадок порушення Ненадання у встановлений цим Законом строк відповіді на заяву чи запит Уповноваженого – штраф у розмірі 5 МЗП за кожен випадок порушення.

Карати пропонують до закінчення війни з Росією:

1.Систематичне умисне масове розповсюдження завідомо недостовірних повідомлень про факти, події або явища, що становить загрозу національній безпеці, громадській безпеці, територіальній цілісності, суверенітету, обороноздатності України, права українського народу на самовизначення, життя та здоров’я громадян, стану довкілля у період відсутності повного контролю України за державним кордоном України – карається штрафом від 5 000до 10 000 НМДГ або виправними роботами* від 1 до 2 років.

2. Дії передбачені частиною першою вчинені з використанням комп’ютерних програм, призначених для автоматичного масового розповсюдження інформації (ботів), або спеціально організованої системи (групи) облікових записів або користувачів інформаційних послуг або засобів умисного фальшування (підробки) джерел інформації - карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років

3. Фінансування дій, передбачених частиною першою або другою цієї статті - карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років

Поширювач масової інформації при поширенні інформації, отриманої з офіційних джерел (інформація органів державної влади, органів місцевого самоврядування, звіти, стенограми тощо), не зобов'язаний перевіряти її достовірність та не несе відповідальності в разі її спростування. Поширювач масової інформації, який поширює інформацію, отриману з офіційних джерел, зобов'язаний робити посилання на таке джерело. 


змі україна кременчук
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
109 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии