В eHealth реалізовані найсучасніші засоби захисту: які можливості вона дасть пацієнтам?

В eHealth реалізовані найсучасніші засоби захисту: які можливості вона дасть пацієнтам?

На сьогоднішній день, в електронній системі охорони здоров’я відбувається:

реєстрація закладів охорони здоров’я; реєстрація облікових записів лікарів, головних лікарів; різні користувачі мають різні права в системі - внесення, перегляд інформації, внесення змін та доповнень до неї; виписка електронного рецепту за програмою “Доступні ліки”; створення, внесення, перегляд та обмін деклараціями про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, рецептами, направленнями, медичними записами, іншою інформацією та документами; збереження, автоматичне резервування і відновлення даних; підпис кваліфікованим електронним підписом всіх документів, що вносяться до Центральної бази даних медичними працівниками.

eHealth - одна з небагатьох систем в Україні, в якій реалізовані найсучасніші засоби захисту, кажуть в МОЗ.

Центральна база даних eHealth знаходиться в захищеному датацентрі в м. Києві, який також має комплексну систему захисту інформації з підтвердженою відповідністю.

Дані накопичуються навколо єдиного облікового запису пацієнта. Згодом пацієнт зможе самостійно керувати доступом до таких даних.

За замовчуванням, доступ до медичних даних пацієнта матиме лікар первинної ланки, з яким пацієнт підписав декларацію. Лікарі-спеціалісти матимуть змогу отримати доступ до окремих епізодів медичної допомоги лише за направленням його лікаря первинної ланки. В подальшому в системі буде реалізований функціонал, що дозволятиме пацієнту самостійно керувати доступами до власних даних через електронні кабінети пацієнтів, які можуть бути реалізовані в тому числі у мобільних пристроях.

Медичні дані, що зберігатимуться в електронній системі охорони здоров’я, є більш захищеними, у порівнянні з існуючими картками пацієнтів на паперових носіях в закладах охорони здоров’я.

Але це лише частина політики безпеки, яка активно розвивається та оновлюється відповідно до появи нових можливих загроз у сфері кібербезпеки.

пацієнт моз
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
26 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии