У Кременчуці відбулося засідання протиепізоотичної комісії

У Кременчуці відбулося засідання протиепізоотичної комісії

Засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії відбулося у Кременчуці.

Проведення заходу викликане тим, що в Україні вперше за три роки зафіксовано спалах пташиного грипу у селі Бугаків Немирівського району Вінницької області. І хоча у Кременчуці та наближених до нього районах подібних випадків не реєструють, вирішили провести засідання.

Представник Держпродспоживслужби Богдан Гаврик виступив перед присутніми. Він пояснив, що пташиний грип поширюється повітряно-крапельним шляхом і проникає до чутливого організму перш за все через слизові оболонки. Переносять його на далекі відстані перелітні дикі птахи. Вірус дуже добре зберігається за умови низьких температур. Під час спалаху пташиного грипу серед птахів існує можливий ризик і для людей внаслідок безпосередніх чи близьких контактів з інфікованими птахами. Грип птиці – небезпечний і для людини, перш за все своїми ускладненнями: запаленням легенів, ішемічною хворобою серця, порушеннями мозкового кровообігу тощо. Захворювання пташиним грипом може закінчитися летально в разі відсутності своєчасної медичної допомоги.

У Кременчуці відповідні служби перевіряють наявний в магазинах товар, провадяться запобіжні заходи на підприємствах, ринках, де є птиця. За попередніми висновками –у магазини великих торговельних мереж Кременчука не завозиться м'ясо птиці із Вінницької області, де зафіксовано випадок захворювання на пташиний грип.

Нагадали про стихійні ринки. Спеціалісти радять ні в якому разі не купувати м’ясо будь-якої домашньої птиці, яйця, у непристосованих для цього місцях і без відповідних документів.

моз кременчук
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
82 просмотра в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии