• Головна
  • Щороку на Полтавщині лікарі ставлять діагноз "онкологія" 5 тисячам осіб
08:35, 29 січня 2020 р.
Надійне джерело

Щороку на Полтавщині лікарі ставлять діагноз "онкологія" 5 тисячам осіб

Щороку на Полтавщині лікарі ставлять діагноз "онкологія" 5 тисячам осіб

За статистичними даними щороку в Україні лікарі ставлять діагноз "онкологія" більше 160 тисячам осіб, а помирають від хвороби 90 тисяч осіб, з яких майже половина - це населення працездатного віку.

У Полтавській області протягом минулого року новоутворення було зафіксовано в більше 5 тисяч осіб. Ця цифра, на жаль, стабільна з року в рік. Втім, переважна більшість таких пацієнтів приходять тільки тоді, коли онкологія на пізніх стадіях.

Як зазначила онколог обласного онкодиспансеру Інна Микуця у коментарі журналістам Полтавського ТБ, рак на таких органах, як легені, шлунок, кишківник ніяк не проявляє себе, аж поки не настане третя-четверта стадії.

Читайте також: Підробка за 5 тис. доларів: в Україні правоохоронці затримали зловмисників, що продавали ліки для онкохворих

Тому лікарі відправляють усіх пацієнтів робити УЗД. Перш за все це УЗД голови, щитоподібної залози, молочних залоз, гінекології, черевної порожнини. Патології щитоподібної залози та грудей помолоділи, кажуть лікарі кабінету УЗД.

За статистикою МОЗ кількість хворих із таким діагнозом, який встановили вперше – у 2017 році сягала 135,5 тисяч хворих, а у 2018 вже 135,6 тисячі. Чоловіки на онко хворіють менше 64 тисячі 336 порівняно з 71 тисяча 231 жінкою (2018).

Втім, захворювання різняться: 

- у жінок - молочні залози, шкіра, матки (10 тис. 913), лімфатична система та кровотворні тканини (3 тис. 412 випадків).

- у чоловіків - трахеї, бронхи, легені (9 тис. 860 випадків), шкіра (7 тис. 887), шлунок (4 тис. 377), губи, порожнини рота та горла (4 тис. 69 випадків).

17-річному Леоніду Гриньову потрібні кошти на операцію з трансплантації: хлопець пів року бореться з раком

За словами головного лікаря Полтавського онкологічного диспансеру Ореста Вовка, чи швидше виявлять лікарі онкологію, тим успішніше лікування. Багато залежить від пацієнта та лікаря первинної ланки, що направляє його на обстеження.

Серед факторів захворюваності називають: екологію, їжу, забрудненість води та повітря, а ще мутації генотипу людей.

Наразі в області на рак хворіють 42 тис. 626 осіб. За 10 років чисельність населення через рак скоротилася на 4 мільйони осіб, повідомляють в Інституті раку. 

Раніше ми писали про розроблену українцями протипухлинну аутовакцину.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#онкологія #хвороби #цифри #полтавщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...