• Головна
  • Зима без снігу: які небезпеки та наслідки таких природних аномалій
09:29, 29 січня 2020 р.
Надійне джерело

Зима без снігу: які небезпеки та наслідки таких природних аномалій

Зима без снігу: які небезпеки та наслідки таких природних аномалій

В Україні за останні чотири роки спостерігається катастрофічне маловоддя. Водойми наповнюються максимум на 70% від норми, а подекуди ще менше. Це призводить до зміни їх гідрологічного циклу.

А так само сприяє інтенсивному забрудненню. Дозволені скиди забруднених (вторинних, очищених і слабо очищених) вод розраховуються виходячи з наповнюваності водойми на 100%. Тому умовно «неповні» водойми забруднюються ними сьогодні надміру.

У 2019 року в вітчизняні водойми було скинуто понад 2 млрд куб м різних стоків. З них 1/3 це неочищені.

В результаті в 2019 році загинули всі або майже всі водні живі ресурси в 2140 водоймах. Тільки в останні місяці відбулися резонансні отруєння в Херсонській, Сумській, Полтавській, Житомирській області. Під час них загинула не тільки риба, а й жаби, черепахи, бобри, качки.

Яка вода, таке і здоров'я нації. Медики стверджують, що 37% всіх онкологічних захворювань через вживання неякісної питної води.

Читайте також: Кожна шоста смерть в світі через забруднення навколишнього середовища, - ООН

В Україні 63 тисячі річок, 400 тисяч ставків, 1 100 водосховищ. У нас в країні 1 млн 300 тисяч гектарів прісної води. І в той же час ми значимося як маловодна країна. Тому що наші водні джерела забруднені настільки, що ми не можемо брати з них питну воду.

Останні дослідження, проведені на замовлення Світового банку, поставили нас на 125 місце з 180 країн за кількістю питної води на душу населення. Україна стоїть між Чадом і Суданом, африканськими країнами. А якщо брати посушливу херсонську область, то там справи набагато гірші.

Маловодність - це одна з причин зникнення малих річок в Україні. За роки Незалежності зникло більше 10 тисяч малих річок. Наочним прикладом можуть служити річки Ірпінь і Буча в Київській області. Через злочинне ставлення до них ці мальовничі річки гинуть.

Ми писали про забруднення Дніпра та питної води, яку подають у Кременчук.

"Все в природі взаємопов'язано. Безсніжна зима вносить свої корективи в природі. Мало того, що це може призвести до скорочення врожаю, а й так само буде завдано удар по всьому харчовому ланцюжку" - говорить глава Національної Екологічної Ради України Олександр Чистяков.

За його словами, весняні розливи сприяли розмноженню комарів та інших комах. Нема розливів - нема й комах які є кормом для багатьох птахів і водних мешканців. Що призведе до проблем їх харчування.

Відсутність снігу, швидше за все погіршить врожай деяких культур. Сніговий покрив служив для озимих посівів захистом від вітрів і переохолодження, а так само був джерелом вологи.

Остерігатися різкої зміни клімату не варто. Але при цьому безсніжні зими не йдуть на користь ні одному з видів. 2019 рік, за спостереженнями НАСА продовжив низку температурних рекордів, поступившись лише 2016 року.

За матеріалами пресслужба Національної Екологічної Ради України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вода #річки #забруднення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...