• Головна
  • Через теплу погоду озимі на полях Полтавщини будуть труїти. Споживачі під загрозою?
11:38, 3 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Через теплу погоду озимі на полях Полтавщини будуть труїти. Споживачі під загрозою?

Через теплу погоду озимі на полях Полтавщини будуть труїти. Споживачі під загрозою?

Держпродспоживслужба полтавщини повідомляє про негаразди, викликані відсутністю морозів цієї зими.

Багато лиха робить тепла погода для майбутнього урожаю. 

Озимі будуть труїти, повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Для прийняття правильного рішення щодо застосування пестицидів слід враховувати фітосанітарний стан кожного поля, а також агроекологічні та економічні фактори.

 Рослини озимої пшениці перебувають у стані неглибокого зимового спокою, в окремі дні у денні години відмічаються слабкі ростові процеси.

Проте такі погодні умови сприяють незначному розмноженню та поширенню мишоподібних гризунів.

За даними спеціалістів Управління фітосанітарної безпеки повсюди відмічається міграція цих шкідників з неораних земель, лісосмуг на посіви озимини та багаторічних трав. Середня чисельність на багаторічних травах становить 3-4 колонії на гектар з 4 – 5 жилими норами, а на неораних землях 3 – 6 колоній.

В посівах озимини відбувається крайове заселення площ та утворення колоній. В посівах озимих зернових культур Гадячського, Глобинського, Козельщинського, Кременчуцького, Машівського, Новосанжарського, Семенівського, Хорольського та Пирятинського районів нараховується 1 колонія/га з 3-4 жилими норами мишоподібних гризунів. По видовому складу на неорних землях переважає – миша лісова, в посівах озимини полівка звичайна.

Враховуючи динамічність розвитку гризунів та здатність їх до розмноження, агрономам сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств необхідно забезпечити ретельний моніторинг озимини, багаторічних трав та неорних земель. За наявності 3-5 жилих колоній провести винищуючі заходи родентицидами дозволеними для використання в Україні.

Повсюди в посівах озимини на рослинах продовжується незначний розвиток кореневих гнилей (переважає фузаріозна). Хвороба в незначній кількості проявилась на рослинах які знаходяться у фазі росту, при ураженні 4% рослин, за розвитку хвороби 1%.

Зимову грибницю септоріозу виявлено в середньому на 7% рослин на верхівках нижніх та середніх листків за розвитку хвороби 19,7% майже на 100% обстежених площ.

В посівах озимини ранніх посівів (розкущених рослин), продовжується незначний розвиток борошнистої роси на нижніх ярусах листків уражених рослин (які торкаються землі). На даний час на уражених рослинах озимини спостерігається конідіальне спороношення. В середньому хворобою уражено 6, максимально 26% рослин (Пирятинський район) за розвитку хвороби 3,9%.

Моніторинг за посівами буде продовжуватись і надалі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#озимі #кременчук #урожай
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...