• Головна
  • Хто перший: суб’єкти насінництва та розсадництва мають подати заявки до Держпродспоживслужби
14:00, 3 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Хто перший: суб’єкти насінництва та розсадництва мають подати заявки до Держпродспоживслужби

Хто перший: суб’єкти насінництва та розсадництва мають подати заявки до Держпродспоживслужби

 Держпродспоживслужби в Полтавській області нагадує суб’єктам насінництва та розсадництва, які вирощують перехреснозапильні культури (тритикале, жито, гречка, кукурудза, соняшник, сорго зернове, ріпак, гірчиця, люпин, багаторічні бобові трави, багаторічні злакові трави та інші) про необхідність узгодження розташування насінницьких посівів.

Не пізніше 1 березня 2020 року, суб’єкт насінництва і розсадництва повинен подати до відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області план-схему розташування перехреснозапильних культур.

Суб’єкти насінництва та розсадництва мають перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління) перехреснозапильних культур перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють товарне сільськогосподарське виробництво.

Порядок узгодження розташування посівів затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.10.2016 року № 365.

Згідно Порядку відповідно до запланованого обсягу виробництва насіння та садивного матеріалу суб’єкт насінництва та розсадництва узгоджує питання на висівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода про не висівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року.

Відповідно до порядку право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин мають суб’єкти насінництва та розсадництва при поданні плану-схеми, інші суб’єкти господарювання не мають права розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані в межах норм просторової ізоляції.

Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів.

Підставою для відмови в наданні переваги при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин є відсутність суб’єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рослини #споживач #закон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...