• Головна
  • Усе, що треба знати про коронавірус COVID-19: факти про хворобу, методи захисту та поради
12:42, 23 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Усе, що треба знати про коронавірус COVID-19: факти про хворобу, методи захисту та поради

Усе, що треба знати про коронавірус COVID-19: факти про хворобу, методи захисту та поради

Раніше ми писали про те, які симптоми у захворілих на уханський коронавірус та про масові протести у Нових Санжарах, куди привезли евакуйованих з Китаю українців та іноземців.

Пропонуємо читачам ознайомитися із відповідями на найбільш хвилюючі запитання стосовно коронавірусу COVID-19.

По-перше, з'ясуємо, що таке коронавірус та звідки він з'явився. Отже, коронавіруси - це віруси, що мають характерну "корону" з шиповидними відростками на оболонці вірусу, вони передаються людям від тварин та спричиняють ураження дихальної системи та шлунково-кишкового тракту.

Епідемія пневмонії вже була в 2002 році, коли один із коронавірусів мутував. Найбільшважкіклінічніпроявиспостерігаються під час зараження: вірусомSARS-Cov - атиповапневмоніяабоважкийгострийреспіраторнийсиндром;вірусомMERS-CoV - середньосхіднийреспіраторнийсиндром -гострапневмоніяіниркованедостатність та вірусом2019nCov- респіраторнийдистрес-синдром.

Коронавірус COVID-19 - новий вид коронавірусу, що викликав спалах захворювання в китайському місті Ухань, провінції Хубей. Вірусологи зійшлися на тому, що вірус передався людям від кажанів, що були проміжними хазяїнами та переносниками.

До числа ймовірних переносників хвороби відносять й панголінів, яких використовували в народній медицині.

Чи смертельний коронавірус?

Лікарі кажуть, що смерть може спричинити не сам вірус, а ускладнення від нього, як після грипу. У ВООЗ підрахували, що більше 80% пацієнтів, що захворіли на цей коронавірус, переносять захворювання у легкій формі, як і звичайний грип.

У 14% випадків є ускладнення - пневмонія й ускладнення дихання, 5% пацієнтів мають дихальну недостатність, септичний шок, поліорганну недостатність. У групі ризику - літні люди, та особи, що мають хронічні захворювання.

Крім того, діти легше переносять уханський коронавірус та рідше хворіють.

Отже, наразі рівень смертності від коронавірусу COVID-19 становить 2% від загальної кількості захворілих. Тоді як рівень смертності від грипу - 6%.

Як передається коронавірус?

Під час близького контакту з хворим, коли з краплинами слизу чи вологи вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей, а також через руки чи предмети. Для того щоб заразитися достатньо перебувати на відстані 1-2 метрів.

У Китаї родичі не заражалися від хворих, використовуючи засоби особистого захисту та ретельно дезінфікуючи усі поверхні в домі та предмети спільного вжитку.

Поки відомо що на предметах вірус "живе" до декількох годин.

Чи можна заразитися через стоки та каналізацію?

Наразі китайські та американські дослідники підтвердили, що COVID-19 поширюється через фекалії,

Методи особистого захисту

1. Мийте руки - це головний засіб профілактики від коронавірусу COVID-19. Це треба робити ретельно протягом 20 секунд.

Брудними руками не торкайтеся слизових оболонок: очей, носа, рота, обробляйте
руки антисептиком з вмістом спирту не менше 60% чи 2% хлоргексидину.

2. Уникайте місць скупчення людей, а також не контактуйтез дикими тваринами. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

Захисні маски: чи потрібні вони?

Маски повинні носити й ті, хто захворіли та мають симптоми ГРВІ – кашель, нежить. Змінювати її треба кожні чотири години.

Здоровим людям медична маска без спеціальних окулярів не забезпечить захисту від коронавірусу.

Оперативна інформація про кількість захворілих на коронавірус

"Станом на 23 лютого 2020 року у світі зареєстровано 78 817 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них  2 462 - летальні. Одужало вже 23 232 осіб

81,3% усіх випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, зафіксовано в одній провінції Китаю - Хубей. За межами Китаю виявлено 1 725 випадків у 29 країнах світу. В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано", - йдеться в повідомленні МОЗ.

21 лютого у потягу Київ-Москва було виявлено громадянку Китайської Народної Республіки із симптомами ГРВІ. У інфекційну лікарню госпіталізували 5 громадян України (2 чоловіки та 3 жінки), що контактували з хворою. Ті, хто відмовився від госпіталізації перебувають у вагоні поки не прийдуть результати аналізів їх крові.

Що таке обсервація?

Обсервація – це посилене медичне спостереження над громадянами з проведенням аналізів. Усі речі та одноразовий посуд та стоки перед утилізацією дезінфікуються. Персонал вивезли, нікого з обсервації не випускають. Учора у всіх, хто перебуває в санаторії, взяли кров на аналіз.

Наразі тест-система є лише у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Туди вже направили зразки крові людей, що перебувають на обсервації.

Через скільки часу результат аналізів буде готовий?

За 5-7 годин лаборанти вже знатимуть результат: чи хворий пацієнт на коронавірус чи ні. Тест-системи не продаються фізичним особам. Пацієнта для здачі крові готують лікарі. Наразі усі українські лікарі отримали настанови та рекомендації ВООЗ як себе поводити з пацієнтами, що мають схожі симптоми на коронавірусну інфекцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #ухань #евакуйовані #нові_санжари #аналізи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...