• Главная
  • Лепрозорій в Україні досі існує, а хвороба не спить. Відео
15:38, 5 марта 2020 г.
Надежный источник

Лепрозорій в Україні досі існує, а хвороба не спить. Відео

Лепрозорій в Україні досі існує, а хвороба не спить. Відео

Одеська область, село Кучурган - там досі функціонує лепрозорій, куди звозили усіх прокажених з СРСР. Зараз там є ще 6 пацієнтів. Журналісти ТСН там побували.

Вулиця Філатова веде до закритого закладу в селі. Саме лікар Філатов заснував тут лікарню в 1945 році. Найбільший спалах хвороби фіксували саме після війни.

Передається під час довгого контакту з хворим через слину, під час кашлю чи чихання. Інкубаційний період може тривати десятки років.

Журналіст Дмитро Бакаєв побував у лепрозорії ще 20 років тому.

"З прокаженними в Радянському союзі не церемонилися. Був випадок коли хвору жінку привезли в карантинну зону в бочці. Забирали й усю сім'ю", - каже пан Дмитро.

У тому ж селі був й дитячий будинок, де жили діти хворих на лепру. Однак зараз від хвороби ті 6 людей вилікувалися, вони старі й хворі доживають свій вік в карантинній зоні.

Щороку на заклад виділяють 3 мільйони гривень. Обслуговування ніякого, територія відкрита та занедбана. Напростець через територію ходять місцеві та діти зі школи.

У МОЗ кажуть, що закривати його не збираються:

"Сьогодні це 6 чоловік, завтра може бути 17 чи сто, тому закривати його не потрібно. Приведення закладу до стандартів країн Європи - це в планах", - каже заступник міністра МОЗ.

А от для Європи лепрозорій - це Середньовіччя. Там давно, з 1960-х, винайшли антибіотики від прокази й хворих лікують дистанційно.

"Людина приходить, отримує медикаменти й лікується", - каже лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв.

У свою чергу лікар Марина Анфілова каже, що бачила пацієнта з проказою. Чоловік скаржився, що не відчуває частинами тіла дотиків.

То були дві гіпопігментовані білі плями. На ранніх стадіях спеціалісти можуть сплутати проказу із псоріазом, так вона схожа на інші хвороби.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#лепра #заклади #карантин #хвороба
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...