• Головна
  • 9 березня українці відзначають день народження Кобзаря
09:05, 9 березня 2020 р.
Надійне джерело

9 березня українці відзначають день народження Кобзаря

Сьогодні,  9 березня, виповнюється 206 років від дня народження поета та кобзаря Тараса Шевченка.

Його біографію усі вивчали ще в школі, Шевченка знають як поета, однак у світі він більш відомий як художник.

Шевченко отримав початкову освіту - два роки у церковній школі у місцевого дяка.

А от іноземних мов його вчила Софія Григорівна Енгельгардт. Саме вона навчила Тараса польської і французької мов.

Тарас Григорович Шевченко був зростом 164 см. Про це йдеться у «Формулярному списку про службу лінійного Оренбурзького батальйону №1» за 1853 рік.

Відомо, що після звільнення Тарас був модним портретистом у Петербурзі, мав гарні прибутки, вдягався досить модно. Так, у своєму щоденнику він описував придбання ним за 100 рублів плаща-макінтоша.

Крім "Кобзаря" Шевченко  написав чимало прозових творів у тому числі й російською мовою. Серед них повісті та драми.

В останній рік свого життя Тарас Шевченко власним коштом видав «Букварь южнорусскій», за яким навчатися грамоті рідною мовою мали дорослі українці в недільних школах. Буквар містив азбуку з друкованими та прописними літерами, тексти для читання, цифри, таблицю множення, переспіви Псалмів Давидових та п’ять щоденних молитов. Однак згодом Буквар був заборонений.

Збереглося 835 картин написаних Шевченком у гравюрах на дереві і металі. Вони виконані олією, тушшю, аквареллю, свинцевим олівцем, сепією та в техніці офорту.

На честь Шевченка названо кратер Меркурія та астероїд головного поясу 2427.

Найбільший портрет Тараса Шевченка площею понад 500 м² було намальовано в Харкові в жовтні 2014 року на стіні 17-поверхівки. Ширина готового малюнка становить 12 метрів, а висота – 43 метра.

Шевченко хотів одружитися із 20-річною Ликерою Полусмак. Тоді йому було 46 років. Вона була служницею в його друзів Карташевських.

У спогадах іншого доброго знайомого Шевченка, Миколи Костомарова, віднаходимо цілу низку прикладів, які нібито мають свідчити на захист митця. Костомаров, мовляв, безліч разів бачив, як Шевченко випиває.

Така репутація Тараса спричинена радше його стійкістю до алкоголю. А полковник Косирев, згадуючи про період служби Шевченка у Ново-Петровському укріпленні, пише, що від пригощань художник не відмовлявся, частіше пив у гостях, ніж своїм коштом, і міг впитися до того, щоб заснути просто в домі господарів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шевченко #поет #кобзар #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...