У магазин, аптеку, до лікаря: громадянам із самоізоляції можна виходити на вулицю

Уряд затвердив нові правила для українців, які мають обов’язково дотримуватися домашньої самоізоляції у зв’язку з епідемією коронавірусу — і пом’якшив ці заходи.

Нові вимоги прописані в оновленій постанові Кабміну № 211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Уряд затвердив цей документ ще 11 березня, однак 29 березня вніс до нього зміни.

Хто має обов’язково дотримуватися самоізоляцію?

Кабмін розширив цей список, тепер до нього входять:

інфіковані COVID-19 з легкою формою хвороби, які не потребують госпіталізації; ті, хто контактував з хворим, зараженим коронавірусною інфекцією. Як довго триває домашня самоізоляція?

Точний термін має визначити лікар. У постанові Кабміну це прописано так: «Лікуючий лікар хворого на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, самостійно визначає строк самоізоляції хворого та осіб, які потребують самоізоляції внаслідок контакту з хворим, на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я».

Що можна, а що заборонено в режимі самоізоляції?

Тим, хто дотримується режиму домашньої самоізоляції, заборонено:

контактувати з іншими людьми (орім кола людей, з якими вони проживають спільно), відвідувати громадські місця.

Однак Кабмін пом’якшив ці вимоги — тепер самоізольованим дозволено «у невідкладних випадках»:

ходити за продуктами ( «відвідувати місця торгівлі продуктами харчування»); купувати у відповідних точках продажу та аптеках «засоби гігієни, лікарські засоби, вироби медичного призначення»; відвідувати заклади охорони здоров’я.

При цьому вони мають використовувати засоби індивідуального захисту (маски, респіратори тощо) та дотримуватися дистанції не менше ніж 1,5 метра від інших людей.

Кому потрібна не самоізоляція, а обсервація?

Обов’язкову 14-денну обсервацію (не вдома, а в спеціальних установах, визначених місцевою владою) мають проходити ті, хто повернувся в Україну з-за кордону ( «країн або регіонів з місцевою передачею вірусу» — такими є практично всі держави на планеті).

Виняток — водії та обслуговуючий персонал вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад — але лише за умови, якщо немає підстав вважати, що вони контактували з інфікованими COVID-19.

самоізоляція вимоги громадяни карантин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
434 просмотра в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии