З 1 квітня для пацієнтів прив’язка до лікарень за пропискою скасовується

З 1 квітня для пацієнтів прив’язка до лікарень за пропискою скасовується

З 1 квітня у рамках реформи скасовується прив’язків пацієнтів за пропискою до районної чи міської лікарні. Кошти за надану медичну послугу НСЗУ буде платити тій лікарні, де лікуватиметься пацієнт. Вимогати купити ліки чи заплатити за аналізи, обстеження лікарі не можуть.

Номер 16-77 - це гаряча лінія НСЗУ,  куди можна скаржитись на бездіяльність працівників сфери. Санкції для лікарень будуть жорсткими, наприклад, призупинять оплату чи розірвуть договір з такою лікарнею.

Медичні заклади наразі надають спеціалізовану (районні, міські) та високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу.

Що варто треба знати пацієнтам?

1. НСЗУ оплачуватиме медпослуги,  якщо є скерування вашого сімейного лікаря.

Консультації вузького спеціаліста (кардіолога, невролога, уролога тощо) чи планова операція буде оплачена для вас якщо буде скерування від сімейного лікаря.

Виняток. Без скерування сімейного лікаря безоплатно буде консультація акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога у всіх лікарнях.

2. Скерування до спеціаліста й амбулаторна карта пацієнта будуть електронними.

Так на  телефон пацієнта, якого сімейний лікар скеровуватиме на консультацію до вузького спеціаліста, приходитиме  відповідний код. Для літніх пацієнтів коди можуть друкувати.

Тобто  вузькому спеціалісту пацієнт називатиме свій код, який той вводитиме у програму. У комп'ютері спеціаліст бачитиме захворювання та історію хвороби.

3. Пацієнт матиме право обрати лікаря і лікарню, в якій хоче лікуватися чи консультуватися.

лікарні пацієнти моз нсзу
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
1342 просмотра в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии