• Головна
  • Як поводитися, коли вам хочуть виписати штраф поліціянти у період карантину: поради адвоката
10:50, 8 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Як поводитися, коли вам хочуть виписати штраф поліціянти у період карантину: поради адвоката

Як поводитися, коли вам хочуть виписати штраф поліціянти у період карантину: поради адвоката

Жорсткі обмеження у період карантину обурили чимало громадян. Як поводитися, коли вам хочуть виписати штраф, пояснив для ТСН розповів адвокат Іван Ліберман.

Поліціянти на вулиці можуть скласти адмінпротокол та передати його до суду, де розглядатиметься справа про адміністративні правопорушення. Адвокат вважає, що діалоги з правоохоронцями, які можуть виписати штраф у сумі від 17 до 34 тисяч, треба записувати на диктофон чи камеру.

"Якщо ви бачите, що до вас підходять копи, – вмикайте диктофон або відеокамеру, записуйте ваш діалог з копами з самого початку до самого кінця: представляються чи ні, чи роблять зауваження і в якій формі, чи показують документи – це деталі, які потрібні для суду щодо захисту прав і свобод своїх та ваших дітей", - пояснює пан Ліберман.

Також уважно слухайте представників правоохоронних органів, якщо вони грублять чи діють незаконно, скажіть на камеру чи диктофон: "Я без свого адвоката нічого робити не буду".

Ваші права у суді може представляти як адвокат організації, де ви працюєте чи державний. Будьте уважні, коли вам пропонують пройти до поліцейського відділку, то ви з моменту як переступили поріг відділку, ви вважаєтеся затриманим.

Пан Іван радить привертати увагу сторонніх осіб, аби вони також зафіксували ваше затримання.

"У поліції ви пишете заперечення проти свого незаконного затримання. Але підпис не ставите. У такому випадку вони повинні залучити двох понятих. Берете їх контакти для свідчення у суді в майбутньому", - пояснює юрист.

Сама постанова Кабміну має статус нижчий, ніж закон України й згідно з міжнародним правом не може забороняти закони.

Відповідно до закону "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" держава зобов'язана забезпечити громадян засобами захисту.

У Постанові ж не пояснюється які саме маски мають носити громадяни: респіратори, медичні маски чи інші. Та не вказано чому дитину не можуть супроводжувати близькі родичі, не чітко визначено який документ слід носити з собою: паспорт, права, свідоцтво, студентські квитки тощо.

То куди і з ким можна ходити під час карантину?

Адвокат Ліберман розповів, де можна гуляти під час карантину: по тротуарах, вулицях, а також у місцях, які, відповідно до постанови Кабміну, не є парками і скверами, по одному або вдвох, третьою може бути дитина. Тут теж виникають суперечності щодо тексту постанови, бо більше двох ходити не можна.

До аптек чи магазинів ходити по одному, дотримуватись дистанції у 1,5 метра під час купівлі чи очікування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#адвокат #карантин #штрафи #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...