• Головна
  • У Кременчуці клумби "квітнуть" одноразовими рукавичками. Як утилізовувати маски та рукавички: пам'ятка для містян
13:21, 8 квітня 2020 р.
Надійне джерело

У Кременчуці клумби "квітнуть" одноразовими рукавичками. Як утилізовувати маски та рукавички: пам'ятка для містян

У Кременчуці клумби "квітнуть" одноразовими рукавичками. Як утилізовувати маски та рукавички: пам'ятка для містян

На Молодіжному та Раківці громадяни сфотографували клумби, де валяються рукавички, поліетиленові пакети. Дехто з містян на початку карантину писав, що використані маски зі смітника збирають безхатченки.

Тому радили їх перерізати ножицями аби удруге ніхто маски не використовував.

У Кременчуці клумби "квітнуть" одноразовими рукавичками. Як утилізовувати маски та рукавички: пам'ятка для містян, фото-1
У Кременчуці клумби "квітнуть" одноразовими рукавичками. Як утилізовувати маски та рукавички: пам'ятка для містян, фото-2
У Кременчуці клумби "квітнуть" одноразовими рукавичками. Як утилізовувати маски та рукавички: пам'ятка для містян, фото-3

Ось правила як потрібно правильно утилізовувати засоби індивідуального захисту під час карантину та епідемії. Щоб зупинити розповсюдження вірусу, необхідно чітко дотримуватись правил не лише особистої гігієни, а й утилізації захисних масок та рукавичок.

Для цього органи місцевої влади повинні у терміновому порядку:

- проінформувати населення про безпечну утилізацію використаних масок та рукавичок;

- організувати збір та вивіз даної категорії відходів з житлового сектору.

Як правильно утилізовувати маску:

- після використання маски, обережно, не торкаючись зовнішньої сторони, зніміть маску з обличчя та покладіть у щільний поліетиленовий пакет, міцно його завяжіть.
- викиньте пакет у окремий контейнер - НЕ у загальний сміттєвий.
- після цього ретельно помийте руки з милом чи обробіть їх антисептиком.
- повторіть цю операцію з кожною використаною маскою та рукавичками.

Якщо у вас немає можливості викинути маску у окремий контейнер, дайте “відлежатися” масці у щільному пакеті, не менше 12 годин, після чого можна викидати пакет до загальної урни із сміттям. Але питання у тому, що немає окремих контейнерів для таких відходів, а значить вірус поширюватиметься.

Чому так важливо правильно утилізовувати маски, а не викидати їх у загальний кошик із сміттям?

Згідно із наказом МОЗ “Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами”, використані дезінфекційні засоби належать до небезпечної категорії відходів і повинні бути утилізовані спеціалізованими підприємствами.

Але під час пандемії такі відходи утворюються не лише в лікарнях, а майже в кожній оселі. Йдеться, у тому числі, маски для обличчя, рукавички, ємності із дезінфікуючими засобами тощо.

І зараз, використані маски потрапляють у звичайні сміттєві баки, і змішуються разом з іншими відходами, де з космічною швидкістю продовжують розповсюджувати віруси. Чи варто нагадувати, що збираючи такі відходи, працівники компаній-перевізників побутових відходів наражаються на дуже великі ризики.

Для наочності, ми створили інфографіку із тривалістю “життя вірусу” на різних поверхнях, що допоможе вам зрозуміти, як викинута маска залишається загрозою для здоров'я.

Отже, як вірус продовжує жити після подорожі до сміттєвого баку

Якщо ми просто викидаємо маску у змішані відходи, вірус переходить, наприклад, на скло і може «жити» там аж до 5 днів. Далі ця скляна пляшка потрапляє на сортувальну лінію, де вручну відсортовується, і, хоча, працівники і використовують спецформу, все ж збільшення небезпечного сміття у сортувальних пунктах підвищує ризик можливого зараження.

Інший варіант - пляшка може бути вилучена з урни людьми, які збирають скляну тару для передачі в пункти прийому сміття. І таким чином вірус перебирається з урни у життєдайне для нього середовище з живими організмами, де розвивається і розповсюджується - вже серед людей.

На превеликий жаль, ситуація із потраплянням медичних відходів у звичайні побутові - не нова, але через епідемію COVID-19 кількість використаних одноразових засобів захисту від населення збільшується в геометричній прогресії, що посилює та актуалізує цю дірку в системі.

В ідеалі, органи місцевого самоврядування повинні організувати централізований збір цієї категорії відходів, тобто пакети з використаними засобами особистого захисту мають викидатися до спеціальних ємностей (наприклад окремий контейнер з відповідним написом)

Як варіант, можна встановити такі урни з позначками “використані маски і рукавички” можна біля аптек, магазинів, у дворах, або під’їздах житлових будинків.

Нинішня система управління відходами в Україні квола та далека від взірцевої. Не створені алгоритми дій у надзвичайній ситуації, не дотримуються норми утримання санітарних полігонів, громадяни не поінформовані про порядок дій у подібних умовах тощо.

Працівники галузі щодня наражаються на небезпеку через відсутність належної інфраструктури управління відходами, яка досі не створюється внаслідок затягування з реалізацією “Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року”, починаючи вже з неприйняття Верховною Радою відповідного законодавства, а з ними і критично важливих для нашого здоров'я та довкілля рішень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#клумби #сміття #кременчук #рукавички
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...