• Головна
  • Обладнання для ПЛР-лабораторії уже в Кременчуці: містян тестуватимуть на COVID-19 безкоштовно
17:18, 8 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Обладнання для ПЛР-лабораторії уже в Кременчуці: містян тестуватимуть на COVID-19 безкоштовно

Обладнання для ПЛР-лабораторії уже в Кременчуці: містян тестуватимуть на COVID-19 безкоштовно

Наше місто отримало обладнання для сучасної ПЛР-лабораторії, де проводитиметься тестування біологічних зразків на COVID-19 - систему для ампліфікації в реальному часі Rotor-GeneQMDx 5-канальний, що коштує 600 тис. грн.

А вже сьогодні, 8 квітня, до Кременчука привезуть усі потрібні для запуску лабораторії елементи та апарати. Обладнання буде встановлено у приміщенні перинатального центру.

За словами губернатора Полтавщини, фахівці, які працюватимуть у лабораторії, уже проходять стажування в обласному лабцентрі. Скоро представники Департаменту охорони здоров’я ОДА й обласного лабораторного центру перевірять готовність лабораторії в Кременчуці.

Власна ПЛР-лабораторія пришвидшить отримання точних лабораторних тестів аби лікарі могли якнайшвидше розпочати лікування кременчужан від коронавірусу в умовах карантину та епідемії.

Найближча лабораторія з березня 2020 року діє у Полтаві, а тому до сих пір кременчужанам доводилося чекати результатів тестів звідти.

Звичайно, закупка сучасного обладнання для тестування на вірусні інфекції, зокрема, коронавірус, це не лише потреба сьогодення, а й перспектива на майбутнє. Адже у разі зростання рівня захворюваності одна лабораторія на всю область просто не зможе впоратися із кількістю замовлень на тестування.

Ідею створення ПЛР-лабораторії у Кременчуці запропонував меру Малецькому депутат міської ради Геннадій Іванян.

За словами пана Іваняна, поки проходили бурхливі обговорення напрямків діяльності для боротьби з розповсюдженням COVID-19 з міською владою, йому вдалося знайти в наявності останню в Україні систему для амплікацій в реальному часі, аналогічну придбаній полтавчанами.

Оскільки усі міста почали активно закуповувати медичне та лабораторне обладнання через поширення коронавірусу на території України, то воно стало майже дефіцитним, а тому знайти та придбати його було дуже важко. Після тривалого пошуку медичного обладнання та складних перемовин з постачальниками, врешті-решт пану Іваняну вдалося підписати договори на постачання обладнання вартістю в один мільйон гривень.

З приводу питання комплектації лабораторії та наявності необхідного обладнання депутата Іваняна проконсультували фахівці з Києва та Полтави, а підготовлену комерційну пропозицію було направлено міському голові Віталію Малецькому (дата подання зазначена на позначці про прийняття депутатського звернення Геннадія Іваняна, що додається до публікації).

«ПЛР-лабораторія необхідна не на один-два дні! Коронавірус, за оцінками експертів, буде розповсюджуватись протягом значного періоду, а крім цього така лабораторія проводить дослідження з виявлення інших тяжких хвороб, таких як: ВІЛ та ВІЛ-асоційовані інфекції, вірусні гепатити, папіломавірусні інфекції канцерогенного ризику, бактеріальні збудники гнійно-септичних ускладнень, TORCH-інфекції, вірусні інфекції герпесу та багато іншого», - наголосив пан Іванян.

На думку депутата Іваняна, міський голова мусив ще місяць тому сам надати доручення відповідним службам для опрацювання цього питання.

«Дуже шкода, що міського голову потрібно було переконувати в необхідності придбання цієї лабораторії. Він мусив ще місяць тому сам надати доручення відповідним службам для опрацювання цього питання, але для наших керівників міста важливішим виявився «дерибан» бюджету, а не справжні дії», - зазначив депутат Іванян.

Фінансово міська влада не підтримала придбання такої необхідної для кременчужан лабораторії.

А от ідею пана Іваняна підтримали та надали фінансову допомогу для придбання лабораторного обладнання місцеві підприємці та керівництво заводів. Так, Геннадій Михайлович Іванян (УКРКОМЦЕНТР) надав 100 тисяч гривень, Матицин Володимир Митрофанович (БФ «Джерело Дніпра») передав 100 тис. грн, директор КВБЗ Приходько Володимир Іванович передав 200 тис. грн, підприємство «Термінал-МК» передало 100 тис. грн, Кременчуцький річковий порт - 50 тис. грн, Кременчуцький колісний завод – 20 тис. грн, «Масштаб-трейд» - 10 тис. грн, «ZEUS.NET» - 10 тис. грн, «Альфа групп» - 50 тис. грн, ФОП Деревянко – 6 тис. грн.

Зазначимо, що МОЗ надає безкоштовні реагенти для тестування на коронавірус, а значить відтепер мешканці міста зможуть безкоштовно пройти обстеження на COVID-19.

Аби лабораторія працювала, а містяни отримували результати тестів, кременчуцькі меценати зібрали ще 400 тис. грн, щоб докупити усе необхідне обладнання для запуску лабораторії: центрифугу лабораторну LMC-3000, бокс мікробіологічної безпеки BSC-1200IIA2-Z, міні-центрифуга Microspin 12, відсмоктувачі «БІОМЕД» медичні універсальні, модель 7Е-А, термостат типу Dray-BlockTDB-120 з блоком А-53, R-12/15 Ротор з алюмінієвими адапторами на 15 місць для 10мл, ультрафіолетові бокси для проведення ПЛР: тип-UVT-B-AR та інші витратні матеріали.

Депутат Геннадій Іванян сподівається, що лабораторія не перейде до приватних рук та щиро дякує усім, хто допоміг у придбанні обладнання та матеріалів для ПЛР-лабораторії в Кременчуці. Він наголосив, що усе необхідне було закуплено не за бюджетні кошти, а силами місцевого небайдужого до життя міста бізнесу.

«Велика подяка однодумцям, які надали допомогу у придбанні даної лабораторії. Всім кременчужанам – миру, добра та здоров’я!», - сказав пан Іванян.

Обладнання для ПЛР-лабораторії уже в Кременчуці: містян тестуватимуть на COVID-19 безкоштовно, фото-1
Обладнання для ПЛР-лабораторії уже в Кременчуці: містян тестуватимуть на COVID-19 безкоштовно, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лабораторія #коронавірус
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...