• Головна
  • Півтора мільйона тяжкохворих українців можуть залишитися без ліків. Хвороби не йдуть на карантин!
13:38, 9 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Півтора мільйона тяжкохворих українців можуть залишитися без ліків. Хвороби не йдуть на карантин!

Півтора мільйона тяжкохворих українців можуть залишитися без ліків. Хвороби не йдуть на карантин!

В Україні ж БФ "Пацієнти України" запускає флешмоб "Моє лікування не можна поставити на STOP!"

У повідомленні благодійного фонду йдеться, що протягом першого кварталу закуплі ліків для важкохворих пацієнтів за бюджет 2020 року не відбулися.

"Ми закликаємо нового міністра Міністерство охорони здоров'я УкраїниМаксим Степанов негайно розпочати закупівлю, бо така бездіяльність може призвести до ще однієї гуманітарної катастрофи — відсутності ліків для мільйона важкохворих пацієнтів", - йдеться у повідомленні. 

Бездіяльність Міністерства охорони здоров’я у фонді обгрунтовують:

  • відсутністю профільного заступника по закупівлям ліків,
  • не прийняттям наказу про новий склад Постійної робочої групи, що приймає рішення щодо всього процесу закупівель ліків та медичних виробів,
  • не обранням міжнародних організацій, що будуть закуповувати ліки у 2020 році, відсутністю з ними відповідних угод,
  • не затвердженням необхідних документів для старту закупівель - перелік ліків, що мають закуповуватись, відсутністю бюджетних паспортів на закупівельні програми.

Це означає, що без необхідних ліків у 2020 році ризикують залишитися більше 1,5 млн пацієнтів зі складними діагнозами: онкологією, серцево-судинними захворюваннями, туберкульозом, гепатитом, легеневою гіпертензією, розсіяним склерозом, СНІДом та багатьма іншими хворобами.

Нагадаємо, що онкохворі кременчужани скаржаться місцевим депутатам на те, що не можуть дістатися до онкодиспансеру через відсутність на маршрутах міського транспорту з вільним доступом. Про це написала 6 квітня депутат Оксана Піддубна.

"Після прийняття мером Кременчука та його командою ряду, на мою думку, не тільки безглуздих та боягузливих, але і злочинних рішень та розпоряджень щодо карантинних заходів, я отримала шквал повідомлень від мешканців міста з благаннями достукатися до мера та донести до нього скарги, що його рішення та розпорядження не тільки роблять життя кременчужан майже неможливим, але й позбавляють надії на життя певної категорії містян", - йдеться у повідомленні на Фейсбуці.

Начальник управління охорони здоров’я Максим Середа 7 квітня наголосив, що питання проходження першого або чергового курсу хіміотерапії онкохворими містянами обговорили й вирішили, що людям, яким можна відтермінувати курс терапії, призначатимуть її після карантину.

Якщо відкласти не можна, то терапію проводитимуть, а громадянам виділятимуть транспорт Центрів ПМСД. Або вони мають приїхати на власному транспорті якщо є можливість, пояснили в управлінні.

Інсулін доставлятимуть хворим за місцем їх проживання медсестри Центрів ПМСД, що отримуватимуть препарати у аптеках під особистий підпис по рецептам ендокринологів. Рецепти передаватимуть лікарі-ендокринологи у Центри ПМСД. Усього в Кременчуці на обліку перебуває 1132 дорослих хворих, які потребують забезпечення інсуліном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#моз #хвороби #онко #кременчук #ліки #закупівлі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...