• Головна
  • Купатися, пекти паски та не давати у борг: прикмети та обряди Чистого четверга
09:08, 16 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Купатися, пекти паски та не давати у борг: прикмети та обряди Чистого четверга

Купатися, пекти паски та не давати у борг: прикмети та обряди Чистого четверга

Чистий (Великий) понеділок у православних християн в цьому році припадає на 16 квітня. Це один з найважливіших днів Страсного тижня перед Великоднем.

Цей день було прийнято починати з купання ще до сходу сонця, а процес фізичного очищення супроводжувався різними обрядами: наприклад, підстригання волосся дівчат і хлопців.

Вмиватися було прийнято "з срібла": варто кинути будь-яке срібло в воду - і після цього нею вмитися. Предки вірили, що такі обряди зберігають красу і здоров'я вірян людей.

Ще однією особливістю в Чистий четвер вважають цілющу силу солі, яка називається четверговою.

Після купання члени сім'ї повинні кинути жменю солі в горщик, щоб вона служила оберегом будинку на майбутній рік. Для збільшення сили її запікали в печі або святили у церкві.

Звичайно, важливим атрибутом цього дня є прибирання будинку. У Чистий четвер варто почати і генеральне прибирання будинку, прання речей, догляд за присадибною ділянкою, якщо він у вас є.

З давніх-давен вважається, що у кого в Чистий четвер будинку бруд, то і весь рік він проведе в сварках.

Існує також повір'я, що брудну воду після прибирання не варто виливати в межах будинку. Адже негативна енергетика, яка накопичилася за довгий час, може негативно вплинути на подальше життя вашої родини. Тому краще вилийте її в місця, де нічого не росте, наприклад в камені або на дорогу.

Крім цього, з Чистого четверга на Страсну п'ятницю не варто залишати невимитий посуд і невипрану білизну.

Також корисно принести в будинок свічку з церковної літургії - вона здатна очистити енергетику будинку, особливо її сила зростає в Чистий четвер.

Щодо їжі, в Чистий четвер ще триває строгий піст, і тому багато вірян не дозволяють собі послаблення посту, а дотримуються посту, вживають їжу без масла, не готують гарячих страв.

Також ті люди, які більш серйозно ставляться до посту і Страсному тижні, після вмивання вранці йдуть на ранкову літургію в церкву для сповіді і причастя і перед цим нічого не їдять.

І ще одним важливим повір'ям у четвер вважають приготування їжі до Великодня. Саме після збирання господаркам найкраще приступити до випікання пасок, розфарбовування яєць та приготування смачних святкових страв, які, оскільки ще йде пост, до неділі пробувати не можна.

Сьогодніне можнавлаштовуватигучніпишнізастілляівживатиалкоголь.Великий пісттриває,томусліддотримуватисясуворогораціону:дозволеновживатирослиннуїжуздодаваннямрослинної олії.

Забороняєтьсяпозичатигрошііроздаватисвоїречі.Вважається,щотакможнавіддатищастяідостатоксвоєїродини.

Не можнадопускатипоганідумки,лаятися,лихословити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#купання #традиції #чистий_четвер #випічка #яйця
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...