• Головна
  • Фейк: українців налякали зупинкою платіжних банківських систем
Платіжні системи
11:41, 16 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Фейк: українців налякали зупинкою платіжних банківських систем

Платіжні системи
Фейк: українців налякали зупинкою платіжних банківських систем

В Україні розповсюдили неправдиву інформацію щодо зупинення платіжних систем. І як наслідок, позбавлення людей можливості сплатити комунальні послуги, здійснити грошові перекази, сплатити за товари чи послуги, повідомляється на сторінці «Національного банку України» в соцмережі Facebook.

Як зазначається, брехню написали декілька засобів масової інформації. Вони опублікували фейк про зупинку платіжних систем у нашій країні з 28 квітня.

«З 28 квітня, цього року, встановлюються оновлені вимоги до переліку інформації про платника та отримувача, що повинна супроводжувати переказ коштів. За оцінками НБУ це не матиме суттєвого впливу на здійснення переважної більшості операцій із переказу коштів», - йдеться у повідомленні.

Так, нові вимоги запроваджують відповідно до набуття чинності Закону України «Про запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

«Законом передбачені дві основні вимоги: здійснення ідентифікації та верифікації платника, а ще супровід переказу коштів необхідним переліком даних щодо платника та отримувача», - говорять в НБУ.

При цьому, додається, що цей закон не поширюється на оплату житлово-комунальних послуг, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів та платежів (незалежно від суми). А також, на сплату кредиту у сумі до 30 тисяч гривень, переказів для оплати товарів і послуг (незалежно від суми), всі готівкові перекази в межах України у сумі до 5 тисяч гривень та зняття коштів з власного рахунку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Платіжнісистеми #банки #НБУ #інформація #документи #рахунки #оплата #товари #послуги #гроші
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...