2020 рік може стати чи не найспекотнішим за всю історію

2020 рік може стати чи не найспекотнішим за всю історію

За даними метеорологів, 2020 рік стане найспекотнішим у світі і поб'є рекорд, встановлений чотири роки тому. Про це повідомляє ТСН з посиланням на The Guardian.

Вчені зазначають, що пандемія коронавірусу лише тимчасово вплинула на поліпшення повітря, але, насправді, для охолодження клімату цього недостатньо і потрібні більш довгострокові заходи.

У Національному управлінні океанічних та атмосферних досліджень США вважають, що ймовірність того, що поточний рік стане найспекотнішим наразі становить вже 75%, а прогнозують 99,9%.

Також цьому сприяє і те, що від січня 2020 року від Антарктики до Гренландії вже були побиті теплові рекорди, що здивувало багатьох вчених, оскільки це не рік Ель-Ніньйо, явище, як правило, пов'язане з високими температурами.Також зазначається, що січень 2020 року вже став найгарячішим, залишивши багато арктичних країн без снігу у своїх столицях.

У лютому науково-дослідна база в Антарктиці вперше зареєструвала на південному континенті температуру понад 20°С. На іншому кінці світу - Каанаак в Гренландії встановив у неділю, 26 квітня, квітневий рекорд у 6°С. Рекордну спеку також у цьому році пережила і Австралія.

У Оксфордському університеті кліматолог Карстен Хаустейн заявив, що наразі глобальне потепління наближається до рівня 1,2°C - вище доіндустріального рівня. Однак, за його словами, рівень потепління може піднятися і до 1,17°С або вище. Він також додав, що хоча пандемія коронавірусу тимчасово і зменшила кількість шкідливих викидів, накопичення парникових газів в атмосфері, все одно, залишається дуже великим і це є проблемою.

"Кліматична криза невпинно триває. Викиди цього року знизяться, але концентрація продовжує зростати. Ми навряд чи зможемо помітити будь-яке уповільнення накопичення атмосферних рівнів парникових газів. Але зараз у нас є унікальний шанс переглянути свій вибір і використати коронавірусну кризу як каталізатор більш екологічних транспортних засобів та виробництва енергії (за допомогою стимулів, податків, цін на вуглець тощо)", - сказав Хаустейн.

Своє чергою, директор Інституту космічних досліджень NASA Годдарда в Нью-Йорку Гевін Шмідт вважає, що ймовірність того, що 2020 рік стане найспекотнішим становить лише 60%.

У Великій Британії метеорологічна служба ще більш обережна з прогнозами і дає лише 50% ймовірності того, що 2020 рік встановить новий рекорд. Разом з тим британська служба каже, що поточний рік точно увійде до списку спекотних і може навіть буде поряд з 2016 роком, який наразі є найгарячішим.

екологія річки повені зміна_клімату прогнози метеорологи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
242 просмотра в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии