• Головна
  • Сезон кліщів: як доглядати за домашніми улюбленцями аби не довелося йти до ветеринара
16:38, 7 травня 2020 р.
Надійне джерело

Сезон кліщів: як доглядати за домашніми улюбленцями аби не довелося йти до ветеринара

Сезон кліщів: як доглядати за домашніми улюбленцями аби не довелося йти до ветеринара

Розпочався "сезон" кліщів, від яких страждають й домашні улюбленці - собаки, коти. Питання захисту тварин від кліщів турбує й мешканців приватного сектору, й власників собак, що живуть у квартирах.

Ветеринари нагадують, що стовідсоткового захисту від кліщів немає, а тому обов'язково треба оглядати собак і котів після прогулянок. Кліщі можуть присмоктатися й у вусі, і, навіть, на яснах.

Кременчужани радять від напасті краплі та спреї, а ще таблетки та засоби для обробки території. Якщо для цуциків - то найнадійнішими вважаються таблетки "Бравекто", "Сімпарика", "Нексгард", "Некснард Спректра", а ще "Бутокс", "Адвантікс", "Акарокіл", "Фіпроніл" та інші.

Територію двору можна обробляти преператами на основі циперметрина.

Не забувайте прості правила під час прогулянок з тваринами

1. Під час прогулянок періодично прочісуйте гребінцем чи пуходеркою з густими зубцями собаку чи кота - це також допоможе вчасно зняти кліща.

Кліщ темного кольору овально-круглої форми, у розмірах 3,5 - 4,5 мм, а той що примоктався, він також ж кольору, що і шкіра собаки, схожий на бородавку розміром з невелику квасолину до 10-12 мм.

2. Обробляти тварину акарицидними препаратами щомісяця з березня по листопад.

У магазинах пропонують різні варіанти захисту - спреї, шампуні, таблетки, краплі, які наносять на холку тварин, і спеціальні нашийники. Основна дія всіх цих препаратів починається через 5-7 днів, тому обробляти тварину необхідно заздалегідь. Уважно читайте інструкції та витримуйте дози під час застосування цих препаратів.

Якщо купаєте тварину спеціальним шампунем, то памятайте, що процес купання тварини необхідно буде повторювати кожні два-три тижні.

У собак розвивається піроплазмоз від укусів кліщів. Тварина стає млявою, відмовляється від їжі, змінюється колір очного яблука та шкіри.

Самостійно вилікувати піроплазмоз неможливо. При піроплазмозі відбувається руйнування еритроцитів і від цього страждають всі органи, так як кров не виконує свої функції.

Тому з візитом до лікаря краще не затягувати: захворювання добре лікується на ранніх стадіях.

"Допомагає повний огляд тварини. І коли господарі знаходять кліща у собаки, вони приходять і ми проводимо вакцинацію. Уколів, які можуть убезпечити, немає – це маячня. Існують краплі та ошийники. Але вони не дають гарантію. Гарантію дають лише таблетка, яка розрахована на три місяці, на місяць та на тиждень", – розповіла лікарка-асистент ветеринарної клініки у Полтаві Дар’я Кузьменко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#собаки #кліщі #прогулянки #тварини #ветеринари #препарати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...