• Головна
  • За копійки: як влада спускає з молотка нерухомість в центрі Кременчука
12:08, 16 травня 2020 р.
Надійне джерело

За копійки: як влада спускає з молотка нерухомість в центрі Кременчука

За копійки: як влада спускає з молотка нерухомість в центрі Кременчука

Ще 23 квітня міська рада проголосувала за документ "Про затвердження переліку об’єктів, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука та підлягають приватизації". За проголосувало 29 депутатів.

22.05.2020 у поліції за фактом зловживання службовим становищем відкрили кримінальне провадження - дані було внесено до ЄРДР за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим положенням).

"Із 72 об'єктів 2 приміщення на 9-тих поверхах у багатоквартирних будинках, що були орендовані й зазначені як нежитлові приміщення. У списку є підвали будинків. Як тоді мають надавати послуги управитель будинку? Робити ремонти? Міська рада мала спочатку зробити ці документи, надати витяг з реєстру й план поверху до кожного об'єкту. Якщо нежитлове, то має бути окремий вихід, згода суміжних квартир й акт обстеження, підкріплене за кожним об'єктом", - говорить депутат Валентина Гордєєва.

Оксана Піддубна подавала пропозицію зняти це питання на доопрацювання, однак депутати не підтримали.

Відповідно до рішення буде продано 72 об'єкти, які належать до комунальної власності територіальної громади міста, а це у загальній кількості 7 347,91 метра квадратні.

"Усі ці приміщення це — перші поверхи або підвали, котрі розкидані по всьому місту, зокрема і в самому серці Кременчука та розташовані на так званій «червоній лінії». Дійсно, серед зазначених об'єктів є і ті, котрі орендарі вже роками не можуть приватизувати по білій схемі, бо місцева влада «викручує руки». Треба розуміти, що до таких «жирних» аукціонів звичайних людей не підпустять, знайдеться безліч підстав до недопуску або дискваліфікації", - каже правозахисник та громадський діяч Олег Биков.

На своїй сторінці у Фейсбук пан Биков прокоментував рішення міськради, пояснивши на прикладах про які приміщення та суми (таки не маленькі) йде мова.

У списку є нежитлове приміщення на 1-му поверсі по вулиці Соборній, будинок 4/28 (колишня вул. Леніна), кафе «Львівська кав'ярня». Його площа - 87,87 м кв., а оціночна ринкова вартість згідно з документом - 518 930, грн, 5 905 грн за 1 м кв., або 218 доларів США за квадратний метр в центрі міста.

Правознавець пояснює, що якщо орендатор робить покращення в приміщенні, які там залишаються (ставить вікна, монтує двері, замінює електропроводку, кладе плитку тощо), то, по-перше, він погоджує усі капітальні зміни з орендодавцем. А значить виконком має затверджувати такі зміни своїми рішеннями.

По-друге, орендар може сплатити різницю між вказаною у рішенні міськради оціночною вартістю приміщень та ринковою вартістю здійснених орендарями невід'ємних поліпшень у цих приміщеннях (по кожному окремо) та викупити приміщення у власність.

На прикладі кафе «Львівська кав'ярня» орендатор має доплатити 69 тис. 694 грн.

"Менш того, орендар має право без аукціону викупити приміщення з урахуванням здійснених невід'ємних поліпшень, а у зазначеному об'єкті їх зроблено аж на 86,57% від вартості, тобто орендарю аби приватизувати 87,87 м.кв. треба буде доплатити у казну міста лише 69 694 грн", - пише пан Биков.

За копійки: як влада спускає з молотка нерухомість в центрі Кременчука , фото-1

Ось ще декілька прикладів "золотих" квадратних метрів:

1. Нежитлове приміщення на 1 поверсі по вулиці Академіка Маслова 15/4 (колишня вул. Радянська), район будівлі СБУ. Площа - 194,7 м кв., оціночна ринкова вартість (додаток до рішення сесії) - 1 096 842 грн або 5 633 грн за один м кв., 208 доларів США. На зазначеному об'єкті орендарем здійснено невід'ємних поліпшень на 32,71% від вартості, тобто орендарю аби приватизувати 194,7 м кв. треба буде доплатити місту лише - 738 107 грн.

2. Нежитлове приміщення по проспекту Свободи, б. 15 (колишня 60-років жовтня), район зупинки Водоканал, 1 поверх. Площа - 182,2 м кв., оціночна ринкова вартість - 494 010 грн, 2 711 грн за 1 м кв., або 100 доларів США. У зазначеному об'єкті орендарем здійснено невід'ємних поліпшень на 30,62 % від вартості, орендарю аби приватизувати 182,2 м кв. треба буде доплатити 342 750 грн у казну.

3. Нежитлове приміщення по вулиці Шевченко, б 16-А. Площа - 79,1 м кв., оціночна ринкова вартість - 154 356 грн, 1 951 грн за один м кв., або 72 долари США. У зазначеному об'єкті орендарем зроблено здійснених невід'ємних поліпшень на 28,28 %, орендарю аби приватизувати 79,1 м кв. треба буде доплатити 110 706 грн місту.

4. Нежитлове приміщення по вул. Соборній 5\9, площа 8,3 та 8,5 з покращеннями у 90,23% та 89,08% за ціною 55 480 грн та 57 440 грн, а це 6,684 грн за 1 м кв. та 6,757 грн за м кв. = 247 та 250 дол. відповідно.

За два приміщення орендар має сплатити усього по 5,420 та 6,270 гривень.

За копійки: як влада спускає з молотка нерухомість в центрі Кременчука , фото-2

Про ці два приміщення вже писали журналістські розслідування. У 2019 році через приміщення стався скандал між жителями будинку та будівельниками із залученням поліції.

Щодо того, які поліпшення були зроблені та чи відповідають вони дійсності, є чимало запитань, адже встановити дійсну суму "покращень" може лише судова експертиза. А ще такі ціни на нерухомість юрист називає штучно заниженими, адже реальна ринкова ціна в центрі міста має бути у діапазоні до 1000 доларів чи навіть більше.

До того ж, чи приймалися рішення про дозвіл покращень теж є сумніви, адже у документі є пункт:

"1.Погодити здійснені орендарями з дозволу орендодавця невід´ємні поліпшення орендованих об’єктів нерухомого майна, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука, та надати цим орендарям право на приватизацію орендованих ними об’єктів шляхом викупу відповідно до наданих підтвердних документів та вимог законодавства згідно з додатком (додається)".

За копійки: як влада спускає з молотка нерухомість в центрі Кременчука , фото-3

На відео питання приватизації нерухомості розглядали під номером 37.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#приміщення #рада #кременчук #нерухомість #долари #кафе
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...