• Головна
  • Шахраї нагріли руки на довірливих кременчужанах.Про що слід пам'ятати?
11:51, 19 травня 2020 р.
Надійне джерело

Шахраї нагріли руки на довірливих кременчужанах.Про що слід пам'ятати?

Шахраї нагріли руки на довірливих кременчужанах.Про що слід пам'ятати?

Учора, 18 травня, близько 9-ї години, до поліції звернулась 34-річна жінка та повідомила про шахрайство. Про це повідомляють у прес-службі поліції.

Невідома особа ще 14 травня заволоділа її коштами у сумі 400 гривень. Жінка хотіла придбати на сайті “OLX” вейп (електрона сигарета). Гроші вона перерахувала на банківську картку продавця, але товар не отримала.

Також до поліції 52-річна громадянка та повідомила, що стала жертвою шахраїв. Їй зателефонувала невідома жінка, представилася працівницею банку та розповіла, що з картки клієнтки хтось намагається зняти кошти, а тому їх треба перевести на мобільний рахунок потерпілої.

Довірлива заявниця погодилася. Шахраї запевнили громадянку, що операція займе понад 20 годин й усі кошти повернуться на її банківський рахунок.

Однак, коли потерпіла перевірила стан рахунку в банку, то там грошей не виявила. Зателефонувавши на гарячу лінію фінустанови, жінка дізналася, що 40 тисяч гривень було перераховано на банківську картку невідомої особи.

До поліції учора звернулась 31-річна жінка й повідомила про шахраїв на сайті “OLX”. Жінка замовила цеглу й перерахувала продавцю 2368 грн на банківську картку, але товар так і не отримала.

Кременчужанин купував на сайті кросівки "Ecco" й сплатив їх повну вартість, в сумі 550 грн, а товар не отримав. Чоловік написав заяву про шахрайство до поліції.

У поліції звертаються до громадян з проханням дотримуватися правил та не перераховувати кошти невідомим, не давати данні карток!

ШАХРАЙСТВА З ВИКОРИСТАННЯМ ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСІВ (КУПІВЛЯ-ПРОДАЖ ТОВАРІВ)

Аферисти використовують зростання попиту на послуги Інтернет-магазинів та аукціонів. Створюють фіктивні аккаунти з товаром або послугами і вимагають від клієнтів передоплату за неіснуючий товар.

Яких правил слід дотримуватися користувачам Інтернет-ресурсів:

- розраховуватись зі службою доставки по факту отримання товару (післяплата) або передавати готівку безпосередньо продавцеві в руки;
- не рекомендується переказувати кошти на гаманці електронних платіжних систем (це не гарантія стовідсоткової ідентифікації особи користувача (продавця);
- якщо продавець пропонує перерахувати кошти на рахунок однієї з банківських установ – вимагайте від нього копію паспорта, а для Інтернет-магазинів – реєстраційні документи суб’єкта господарювання, аби перевірити відповідність банківських реквізитів даними продавця (шахраї зазвичай використовують банківські картки сторонніх осіб, тому звертайте увагу на розбіжність між анкетними даними продавця та власника картрахунку).

ТЕЛЕФОННІ ШАХРАЙСТВА З КАРТКОВИМИ РАХУНКАМИ

Шахраї зазвичай використовують засоби зв’язку (стаціонарні або мобільні телефони), нерідко з прихованими номерами телефонів. Стандартна схема обману полягає у переконанні жертви у виникненні технічних проблем з обслуговуванням картки, для вирішення яких необхідно уточнити конфіденційну інформацію власника рахунку.

Також можуть телефонувати чи направляти смс-повідомлення з вимогою погашення кредитної заборгованості шляхом перерахування грошей на відповідний рахунок. У таких випадках сума завданих збитків залежить від фактичної суми грошових коштів на розрахункових рахунках та кредитного ліміту картки «жертви».

Яких правил слід дотримуватися власникам картрахунків:

- уникайте сумнівних та незрозумілих платіжних операцій. Якщо дозвонювач представляється працівником баку, вимагайте його персональні дані та номер телефону, з якого він дзвонить, щоб у подальшому перевірити отриману інформацію в банківській установі.
- не повідомляйте стороннім особам конфіденційну інформацію (реквізити банківських карт, пін-коди, персональні дані, секретні слова тощо).

Якщо Ви вже опинилися в подібній ситуації, необхідно:

- зберегти СМС-переписку та історію дзвінків шахрая. Бажано зробити скріншоти (миттєві фотознімки екрану) або фото переписки. Телефонувати можуть з декількох номерів (від імені працівників чи служби безпеки банку).
- при першій можливості отримайте в найближчому відділені банківської установи роздруківку за власним банківським рахунком – ця інформація дозволить слідчим встановити рахунок, на який були перераховані грошові кошти.
- зателефонуйте до поліції (102) або зверніться до найближчого територіального відділу чи відділення ГУНП в Полтавській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кошти #шахраї #сайти #банки #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...