• Головна
  • Матеріальна допомога для українців без пенсій: хто має право отримати
14:29, 2 червня 2020 р.
Надійне джерело

Матеріальна допомога для українців без пенсій: хто має право отримати

Матеріальна допомога для українців без пенсій: хто має право отримати

Українці, які не мають робочого стажу та не вийшли на пенсію, можуть в період до 31 грудня 2020 року оформити матеріальну допомогу.

Для цього у службу соцзахисту за місцем реєстрації необхідно подати:

- документ, що засвідчує особу пенсіонера і його місце проживання + ІПН;

- довідку про наявний страховий стаж (видається в Пенсійному фонді за запитом пенсіонера — протягом 5 робочих днів);

- декларацію про доходи і майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї) за останні півроку, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги.

Якщо тимчасова грошова допомога (соціальна пенсія) оформлюється не за адресою прописки, а за місцем фактичного проживання пенсіонера, до перерахованого вище списку документів повинна додаватися довідка про неотримання такої допомоги.

Тимчасова фіндопомога призначається з дня, що настає після дати досягнення пенсійного віку, за умови, що звернення за посібником сталося не пізніше 90 днів після досягнення такого віку.

Хто не може претендувати на допомогу:

- особа, яка отримує пенсію (зокрема соціальну), працює або веде іншу діяльність, пов'язану з отриманням доходу;

- хто-небудь із членів сім'ї протягом року перед зверненням за тимчасовою допомогою здійснив покупку (оплату послуг) на суму понад 50 тис. гривень;

- середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні півроку перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;

- внаслідок вибіркової перевірки виявлені додаткові джерела для існування, не зазначені в декларації про доходи та майно (здача в оренду житлового приміщення (будинку), заробіток членів сім'ї і т.п.);

- у власності особи або членів його сім'ї є друга квартира (будинок) чи більше одного автомобіля (іншого ТЗ, механізму).

Розмір допомоги повинен компенсувати різницю між реальним доходом та прожитковим мінімумом. Якщо немає доходу, то можна претендувати на повний прожитковий мінімум.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України розробляє механізм впровадження обов'язкової страхової пенсійної системи, яка буде працювати поряд із чинною солідарною. Як наслідок, українці зможуть отримувати дві пенсії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини_україни #новини_різне #кошти #пенсія #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...