Незабаром в Україні запровадять електронні трудові книжки

Незабаром в Україні запровадять електронні трудові книжки, Эвелина Яблонська

В Україні сьогодні, 3 червня, схвалили введення електронних трудових книжок. З часом, країна поступово буде відмовлятися від паперових трудових книжок, передається на сторінці «Міністерство соціальної політики України» в соцмережі Facebook.  

Як зазначається, Уряд схвалив рішення щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі (електронні трудові книжки, - ред.). Такі нововведення прописані в проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».  

«Фактично ми йдемо шляхом відмови від паперових трудових книжок. Визначаємо законодавчі підстави для автоматичного призначення пенсій за віком, через особистий електронний кабінет людини на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України», - говорить Міністр соціальної політики Марина Лазебна.  

Проект закону надасть можливість автоматично призначати пенсії (без особистого звернення людини). Також, людина матиме змогу отримати відстрочення виходу на пенсію. В цьому є такі переваги, як збільшений розмір пенсій. Ще надається можливість визначати найбільш вигідний варіант призначення пенсії в автоматизованому режимі. Інформувати людину про настання часу призначення пенсії буде сам Пенсійний фонд.

«Оригінал паперової трудової книжки буде передаватися на зберігання працівнику, як офіційний документ. Якщо людина захоче продовжити вести трудову книжку, то роботодавець буде зобов’язаний паралельно із електронним обліком трудової діяльності внести до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення», - йдеться у повідомленні.

Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
106 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии