• Головна
  • Без щеплень не допускатимуть до занять та в табори: у МОЗ готують нову форму для медичних довідок
16:42, 11 червня 2020 р.
Надійне джерело

Без щеплень не допускатимуть до занять та в табори: у МОЗ готують нову форму для медичних довідок

Без щеплень не допускатимуть до занять та в табори: у МОЗ готують нову форму для медичних довідок

Міністерство охорони здоров’я України запропонувало до громадського обговорення проєкт наказу Про затвердження Форми первинної облікової документації № 026/о «Медичний висновок про допуск/недопуск дитини/абітурієнта до відвідування закладу освіти, оздоровлення та відпочинку». Про це пише Всеосвіта.

У переліку документів на сайті МОЗ також подана Інструкція щодо видачі та заповнення форми первинної облікової документації № 026/о, тобто висновку про допуск/недопуск дитини до уроків.

В Інструкції йдеться про таке:

1. Висновок формується лікарями  закладів охорони здоров’я або лікарями – фізичними особами-підприємцями, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, що надають первинну медичну допомогу (далі – Лікар). За необхідності та за показаннями для формування рекомендацій залучаються інші профільні спеціалісти за рішенням Лікаря.

2. У Висновку зазначаються: 

  1. у пунктах 1–3 – прізвище, ім’я, по батькові дитини/абітурієнта, дата народження та місце проживання;

  2. у пункті 4 – зауваження та рекомендації щодо перебування дитини/абітурієнта в закладі освіти, оздоровлення і відпочинку серед яких: наявність алергічних реакцій; обмеження в фізичному навантаженні чи виконання окремих вправ; необхідність прийому лікарських засобів; наявність чи відсутність обмежень відвідування басейну та інші застереження без зазначення діагнозу;

  3. у пункті 5 – зазначається інформація про допуск чи недопуск дитини/абітурієнта до відвідування закладу освіти, оздоровлення і відпочинку;

  4. Висновок повинен містити дату формування, прізвище, ім’я по батькові, підпис Лікаря, який заповнив Висновок, і має бути завірений печаткою закладу охорони здоров’я. У випадку формування Висновку в електронній системі охорони здоров’я, Лікарем накладається кваліфікований електронний підпис відповідно до законодавства про електронний документообіг.

3. Відмітка «не допущений» (без зазначення діагнозу) проставляється у випадках, коли діти/абітурієнти мають:

  1. захворювання у гострому періоді;

  2. хронічні захворювання в стадії загострення;

  3. захворювання, які потребують стаціонарного лікування;

  4. гострі інфекційні захворювання до закінчення періоду реконвалесценції;

  5. хвороби шкіри та підшкірної клітковини, що призводять до ризику інфікування (епідермоліз бульозний, важкі форми атопічного дерматиту та вроджений іхтіоз, залежно від стану);

  6. стани та захворювання, що потребують паліативної допомоги;

  7. тяжкі психічні розлади;

  8. захворювання, що супроводжуються лабораторно підтвердженою імуносупресією (патологічною – пов’язаною з онкологічними або іншими захворюваннями; штучною – у разі прийому лікарських засобів, що призводять до лейкопенії, зниження інтенсивності фагоцитозу тощо).

При відсутності ризиків інфікування та при покращенні стану дитина/абітурієнт може бути допущена до відвідування закладу освіти, оздоровлення і відпочинку за рішенням Лікаря. У такому разі формується Висновок із проставленою відміткою «допущений».

У разі наявності інших захворювань, які обмежують чи можуть обмежувати перебування дитини в закладі освіти, Лікар направляє дитину/абітурієнта до профільних спеціалістів (вторинна (спеціалізована) медична допомога) для отримання форми первинної облікової документації № 031/о «Висновок про стан функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я дитини, що потребує інклюзивного навчання», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08 травня 2019 року № 1060, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 травня 2019 року за № 488/33459, для подальшого направлення до інклюзивно-ресурсного центру.

4. Якщо дитина/абітурієнт не отримала обов’язкових профілактичних щеплень згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13 жовтня 2014 року за № 1159/19897, Лікар формує Висновок з проставленою відміткою «не допущений».

У разі якщо профілактичні щеплення дітям не проведено або проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації, Висновок видається з проставленою відміткою «не допущений» або «допущений» за рішенням Лікаря та відповідно до стану дитини/абітурієнта та ризиків інфікування.

5. Висновок видається батькам/законним представникам дитини/абітурієнту у письмовому або електронному вигляді з метою подальшого подання до закладу освіти, оздоровлення і відпочинку.

6. Термін дії Висновку – 1 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини_україни #новини_різне #довідка #тести #захворювання
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...