• Головна
  • Області застосування будівельної вапна
Реклама
16:31, 20 червня 2020 р.

Області застосування будівельної вапна

Реклама

Будівельне вапно широко застосовується в багатьох областях людської діяльності. Так, наприклад, областями її використання є сільське господарство, будівництво. Металургія, хімічна промисловість, виробництво. В результаті, вапно отримало велику кількість різновидів, які обумовлені усіма цими галузями.

У будівництві вапно ціна використовується як самий екологічно чистий і натуральний матеріал. Він необхідний для приготування розчинів, а також виробництва шлакоблоків, цегли або газобетону. Крім того, вапно необхідне для приготування сухих будівельних сумішей, розчинів, штукатурних складів. У виробництві бетонів, як правило, застосовується негашене вапно. Використання негашеного вапна в будівельних виробах забезпечує міцність, водостійкість і щільність матеріалів. Це означає, що матеріал допускається до застосування у виробництві силікатної цегли, а також інших будівельних матеріалів.

Нерідко негашене вапно застосовується в птахівництві та рибництві. Цей матеріал застосовується в цілях дезінфекції. У сільському господарстві гашене вапно використовується для підвищення родючості грунту, а також для очищення стічних вод. Негашене вапно є напівфабрикатом, тому для її використання, необхідно її обробити водою. Таким чином, виходить хімічна реакція, і утворюється тістоподібна суміш. Крім того, процес гасіння вапна передбачає утворення невеликих частинок, розмір яких впливає на консистенцію маси. Від неї залежить якість будівельного матеріалу. Іншими словами, такий матеріал називається вапном пушонкой, яке дуже популярне серед будівельних матеріалів на сьогоднішній день. Гашене вапно часто використовується в приготуванні штукатурки, і сухих будівельних сумішей.

У хімічній галузі гашене вапно застосовується в приготуванні штучних волокон. З використання вапна виходять такі речовини, як хлорне вапно, карбонат кальцію, кальцинована сода, синтетичний каучук. Знайшло своє застосування вапно і в харчовій галузі, де з його допомогою відбувається очищення цукрових буряків, а також дезінфікується і очищається вода. Також вапно може застосовуватися в якості матеріалу проти вогкості.

Для видалення шкідливих домішок зі сталі також застосовується гашене вапно. У виготовленні скла гашене вапно змішується з содою і поташем, і виходить дуже міцне скло.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...