• Головна
  • “Де моя Катя?!”: мати загиблої під час пожежі в Одеському коледжі розповіла про безвідповідальність викладачів
09:41, 6 липня 2020 р.
Надійне джерело

“Де моя Катя?!”: мати загиблої під час пожежі в Одеському коледжі розповіла про безвідповідальність викладачів

“Де моя Катя?!”: мати загиблої під час пожежі в Одеському коледжі розповіла про безвідповідальність викладачів

Ми писали, що 4 грудня 2019 року сталася масштабна пожежа в Одеському коледжі. Там загинуло 16 осіб.

У липні 2020 року поліція оголосила про завершення розслідування у цій справі. Тепер справу по суті розгляне Приморський районний суд Одеси.

За фактом пожежі порушено кримінальне виробництво за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України.

Підозрювані у справі - посадові особи коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу та працівники ДСНС: директор коледжу, завгосп, завідувачка денним відділенням економіки і підприємництва, колишній заступник директора,  колишній начальник Головного управління ДСНС в Одеській області Віктор Федорчак( звільнили після пожежі)

Завідуючій відділенням з 15 травня обрали запобіжний захід - цілодобовий домашній арешт. 28 травня колишнього заступника директора коледжу Андрія Хаєцького з СІЗО суд відпустив на поруки депутатів ВР.

Однак рідні загиблих не згодні з такими висновками поліції, кажуть винних більше. До Обозревателя написала мати загиблої 16-річної студентки Катерини П’яночкіної.

"Викладачка залишила студенток й не повернулася", - каже Тетяна Малинська, мати загиблої. У той момент, коли почалася пожежа, дві студентки залишилися на додаткове заняття з історії.

Дівчата почули запах горілого, але викладачка вирішила сама піти перевірити що там у коридорі. Вона була переконана, що то запах від дуйки в кабінеті.

Їх аудиторія знаходилася під кабінетом, де зайнявся вогонь.

Наказала тікати, якщо не повернеться

Викладачка сказала тікати студенткам. Про це розповідає студентка Оля, що була разом із загиблою в кабінеті. Дівчина вибігла з приміщення, а от за Катею ніхто не повернувся.

Якби студенток вивела викладачка, горя б не сталося, переконана мати загиблої. Жінка припускає, що дочка злякалася й не знала що робити. Викладач не мав права залишати дітей у небезпеці, вважає пані Тетяна.

Катя П'яночкіна загинула під час пожежі в Одеському коледжі 4 грудня 2019 року

Катя П'яночкіна загинула під час пожежі в Одеському коледжі 4 грудня 2019 року

Мати загиблої їздила до поліціянтів та в прокуратуру аби ті притягнули викладачку до відповідальності, викликали на допит.

“Знаєте, вона мені після похорону дитини написала: мовляв, вибачте, я вас впізнала, але не хотіла зізнаватися, що це я. Сказала, що бачила, як я “істерично” кричала: “Де моя Катя?!” А що я повинна була кричати? Спасибі, що Катя згоріла?” – бідкається жінка.

Мати загиблої прихала до будівлі раніше рятувальників, за 15 хвилин. В той день Катя дзвонила батькові й казала, що не може вийти, а з вікон коридору йде дим.

"Що там сталося? За словами дітей, моя дитина просто впала і по ній усі пробігли…Коли я приїхала на Троїцьку, то побачила, що викладачі стоять на вулиці з особистими речами, з ноутбуками, в шубах… Скажіть, чому ви не вивели дітей, а самі стояли?” – запитує пані Тетяна.

Жінка каже, що пожежна сигналізація не працювала, аварійні виходи були заварені металевими гратами. Дітей ніхто не вивів на вулицю. Їм ніхто не пояснив що робити у такій ситуації. Вони просто падали і непритомніли від диму.

“Всі повинні бути покарані – директор коледжу та інші. Їм не можна давати умовний термін. Вважаю, що вони повинні реально відчути те пекло, яке пройшли наші діти. Коли вони кричали в вікнах і падали, непритомнівши”, – каже Тетяна.

Як гасили пожежу

За словами Тетяни Малинської, рятувальники приїхали пізніше батьків, й сказали, що в них немає обмундирування аби вивести дітей і зайти всередину.

“Чому, коли вони піднялися в аудиторію, де були діти, нам, батькам, сказали, що там дітей немає? Куди вони поділися, якщо у нас на очах вони падали, втрачали свідомість?” – бідкається мати Каті.

Федорчак і ДБР

Керівника обласного управління ДСНС та його заступника звільнили після пожежі. У січні 2020 року йому оголосили про підозру у службовій недбалості, що призвела до важких наслідків.

Віктору Федорчаку в січні 2020 р. оголосили про підозру у службовій недбалості, що призвела до важких наслідків

Віктору Федорчаку в січні 2020 р. оголосили про підозру у службовій недбалості, що призвела до важких наслідків

За його роботи в Одесі сталися 4 масштабні пожежі з загиблими: в дитячому таборі “Вікторія”, в обласній психіатричній лікарні, в готелі “Токіо Стар” і в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу.

Мати загиблої Тетяна Малинська давала покази в ДБР про роботу пожежників:

 “Бачили б ви ту цівку води, яка лилася. Не дай боже жодній матері випробувати, коли діти кричать з вікон: “Допоможіть, врятуйте нас!”, а пожежники не можуть нормально шланги розвести. І з драбинами було питання, допомагав “Зеленбуд”.

Тепер пану Федорчаку, в разі доведення вини, загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років, заборона займати посади та штраф від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів гримадян.

Що там у законодавстві?

Відповідно до ПРАВИЛ пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджених Наказом Міністерства освітиі науки України15.08.2016 No 974:

1. У разі виникнення пожежі дії працівників закладів та установ мають бути спрямовані на створення безпеки людей, в першу чергу дітей, їх евакуацію та рятування.

2. Працівник закладу та установи, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах горіння або тління різних матеріалів, різке підвищення температури в приміщенні тощо), зобов’язаний:

- негайно повідомити про це за телефоном до найближчого пожежно-рятувального підрозділу (при цьому слід чітко назвати місцезнаходження об’єкта, місце виникнення пожежі, а також свою посаду та прізвище);

- задіяти систему оповіщення людей про пожежу;

- розпочати самому і залучити інших осіб до евакуації людей з будівлі до безпечного місця згідно з планом евакуації;

- сповістити про пожежу керівника закладу та установи або особу, що його заміщує;

- організувати зустріч пожежно-рятувальних підрозділів, вжити заходів щодо гасіння пожежі наявними в закладі та установі засобами пожежогасіння.

3. Керівник закладу та установи або особа, яка його заміщує, що прибув на місце пожежі, зобов’язаний:

- перевірити, чи повідомлено пожежно-рятувальний підрозділ про виникнення пожежі;

- здійснювати керівництво евакуацією людей та гасінням пожежі до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів. У разі загрози для життя людей негайно організувати їх рятування, використовуючи для цього всі наявні сили і засоби;

- організувати перевірку наявності всіх учасників навчально-виховного процесу, евакуйованих з будівлі, за списками і журналами обліку навчальних занять;

- виділити для зустрічі пожежно-рятувальних підрозділів особу, яка добре знає розміщення під’їздних шляхів та вододжерел;

- перевірити включення в роботу СПЗ;

- вилучити з небезпечної зони всіх працівників та інших осіб, не зайнятих евакуацією людей та ліквідацією пожежі;

- у разі потреби викликати до місця пожежі медичну та інші служби;

- припинити всі роботи, не пов’язані з заходами щодо ліквідації пожежі;

- організувати відключення мереж електро- і газопостачання, систем вентиляції та кондиціонування повітря і здійснення інших заходів, що сприяють запобіганню поширенню пожежі;

- організувати евакуацію матеріальних цінностей із небезпечної зони, визначити місця їх складування і забезпечити в разі потреби їх охорону;

- інформувати керівника пожежно-рятувального підрозділу про наявність людей у будівлі.

4. Під час проведення евакуації та гасіння пожежі необхідно:

- з урахуванням обстановки, що склалася, визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи і виходи до безпечної зони у найкоротший строк;

- ліквідувати умови, які сприяють виникненню паніки. З цією метою працівникам закладів та установ не можна залишати дітей без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації;

- евакуацію людей слід починати з приміщення, у якому виникла пожежа, і суміжних з ним приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння. Дітей молодшого віку і хворих слід евакуювати в першу чергу;

- у зимовий час на розсуд осіб, які здійснюють евакуацію, діти старших вікових груп можуть заздалегідь одягтися або взяти теплий одяг із собою, а дітей молодшого віку слід виводити або виносити, загорнувши в ковдри або інші теплі речі;

- ретельно перевірити всі приміщення, щоб унеможливити перебування у небезпечній зоні дітей;

- виставляти пости безпеки на входах у будівлі, щоб унеможливити повернення дітей і працівників до будівлі, де виникла пожежа;

- у разі гасіння слід намагатися у першу чергу забезпечити сприятливі умови для безпечної евакуації людей;

- з метою запобігання поширенню вогню, диму утримуватися від відчинення вікон і дверей, а також від розбивання скла.

Залишаючи приміщення або будівлі, що постраждали від пожежі, потрібно зачинити за собою всі двері і вікна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пожежа #ДСНС #одеса #коледж #загиблі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...