• Головна
  • Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників
14:41, 7 липня 2020 р.
Надійне джерело

Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників

Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників

Ще в 2019 році депутати селищної Градизька звернулися до поліції щодо відкриття кримінального провадження проти відповідальних осіб та організаторів проведення змагань мотоциклістів у межах заказника "Гора Пивиха" на території Глобинського району.

Департамент екології повідомив, що ніяких дозволів на проведення змагань не давали, адже це територія заказника.

Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників, фото-1

"На заповідній території забороняється будь-яка діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим природоохоронним законодавством, загрожує збереженню природних комплексів, така, що не погоджена з Департаментом", - йдеться в повідомленні.

Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників, фото-2
Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників, фото-3

Як відомо з дописів пані Людмили Шульги, туроператори з Полтави запрошують масово на екскурсії в Заказник "Гора Пивиха".

Але він не пристосований до прийому туристів в такій кількості. Там мають бути обладнані місця для зупинок туристів, біотуалети, урни для сміття, шлагбауми й таке інше.

Місцеві вже не раді туристам, адже після них залишаються неприємні "сюрпризи". А ще там дозволили торгівлю. Й це в заказнику.

Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників, фото-4
Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників, фото-5
Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників, фото-6
Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників, фото-7

Місцеві жителі села Максимівка та смт. Градизьк стурбовані та шоковані такою поведінкою чиновників, що дозволяють туризм в заказнику.

Кажуть, скоро там будуть купи сміття та бруду, натовпи людей та пивні палатки з морозивом.

Ще на вїзді на пляж поставили шлагбаум й беруть гроші з людей за вїзд - по 25 гривень.

Зафільмували градижчани й вирубку дерев у заказнику та встановлення дорожніх знаків.

Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників, фото-8

"Такой себе крик души... Сейчас очень модно понятие эко-туризма на территории Украины. Да,наша страна имеет удивительные места в которых стоит побывать!

Но, большая часть этих мест-заповедная зона! Не буду рассказывать о всех,хочу акцентировать Ваше внимание на г. Пивихе которая находиться в Полтавской обл. на территории пгт. Градижск и с. Максимовка!

Местных жителей всегда радует когда люди с других городов восхищаются ландшафтом Пивихи: пляжи, вид,глина... думаю Вы и сами знаете как там красиво.

Конечно, всегда после себя люди оставляли мусор (и это ужас как печально) и его убирали жители данных населённых пунктов по своей инициативе с целью сохранить природу г. Пивиха и уберечь ее от разрушения,чтоб наши дети могли наслаждаться и гордиться этой красотой.

В этом году произошло что-то сверх не правильное... С городов поблизости автобусами начали свозить туристов, куча палаток,береговая линия забита людьми. Да, это хорошо,что люди хотят тут отдыхать.

НО! Посмотрите пожалуйста фото того,во что сейчас превратилась гора Пивиха и сделайте выводы! На данный момент это не является офтуристическим местом. На ней нету удобств для отдыха туристов.

Материальной выгоды поселку,за которую можно было организовывать безопасность отдыхающих, обустроить места для удовлетворения природных потребностей людей, нету парковки,нету уборки территории.

Вы будете спрашивать почему этого не сделали раньше и т.п,ну вот как-то так-не сделали. Особо и нужды не было так как не подымался вопрос о привлечении туристов.

То количество людей которые приезжали ранее не было так критически. Так вот,к чему я это все пишу - большая просьба ко всем людям которые планируют посетить г. Пивиха или сейчас здесь-не оставляйте после себя такую разруху!

Вы уедите,а все это останется! Если местные жители смогут это убрать-уберут,но это не входит в их обязанности! Личная инициатива тех,кому не все равно! Если все останется как прежде,то через несколько лет не будет такой Пивихи, а будет сплошная разруха!", - пише пані Анастасія в ФБ.

Ось документи, що підтверджують визнання території біля гори Пивихи заказником:

Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників, фото-9
Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників, фото-10
Місцеві мешканці б'ють на сполох. Заказник "Гора Пивиха" перетворюється на сміттєзвалище після відпочивальників, фото-11

Що каже законодавство?

Закон України «Про природно-заповідний фонд України» визначає, що заказниками оголошуються природні території (акваторії) з метою збереження і відтворення природних комплексів чи їх окремих компонентів. Оголошення заказників провадиться без вилучення земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів у їх власників або користувачів. Власники або користувачі земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів, оголошених заказником, беруть на себе зобов’язання щодо забезпечення режиму їх охорони та збереження.

На територіях заказників забороняються суцільні, прохідні, лісовідновні та поступові рубки, видалення захаращеності, а також полювання та інша діяльність, що суперечить цілям і завданням, передбаченим положенням про заказник.

Господарська, наукова та інша діяльність, що не суперечить цілям і завданням заказника, проводиться з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

За загальним правилом на заказниках встановлюється режим, який відповідає зоні регульованої рекреації. Інше може бути встановлено у положенні про заказник.

Регульована рекреація передбачає діяльність із короткострокового відпочинку та оздоровлення населення, огляду особливо мальовничих і пам’ятних місць; влаштування та відповідне обладнання туристських маршрутів і екологічних стежок.

Екологічна (еколого-освітня) стежка – спеціальний маршрут, який створюється з метою організації еколого-освітньої роботи шляхом демонстрації природних, естетичних а також культурних цінностей.1

Рекреант – особа, яка відновлює у визначених згідно із законодавством місцях природно-заповідних територій та об’єктів свої розумові, духовні і фізичні сили.

Рекреація – відновлення за межами постійного місця проживання у визначених згідно із законодавством місцях природно-заповідних територій та об’єктів розумових, духовних і фізичних сил людини, що здійснюється шляхом загальнооздоровчого, культурно-пізнавального відпочинку, туризму, оздоровлення, любительського та спортивного рибальства, полювання тощо.

Рекреаційні ресурси – об’єкти природного та історико-культурного середовища, які можуть бути використані для організації рекреаційної діяльності.

Короткостроковий відпочинок (від 5-10 годин до 1-2 днів, що включає розбиття наметів і розкладання вогнищ у спеціально обладнаних та відведених для цього місцях).

Місця для розведення багать треба утримувати очищеними до верхнього шару ґрунту, облямовувати смугою очищеного ґрунту не менше 2,5 м завширшки і розміщувати на відстані не менше 30 м від будинків та споруд, 25 м – до стоянок автотранспорту, 50 м – до хвойного та 25 м – до листяного лісового масиву.

З метою обмеження розповсюдження вогню під час виникнення пожежі у наметовому таборі намети слід установлювати в 1-2 ряди з відстанню між ними та рядами не менше 2,5 м. Площа, яку займає одна група наметів, не повинна перевищувати 1000 м-2 при відстані між групами не менше 15 м.2

Оздоровлення – використання рекреантами природних лікувальних ресурсів ПЗФ з метою відновлення розумових, духовних і фізичних сил людини.

За вчинення дій, які унеможливлюють виконання функцій заказника передбачається відповідальність.

Закон України «Про природно-заповідні території України» передбачає відповідальність за порушення законодавства України про природно-заповідний фонд осіб, які винні у:

а) нецільовому використанні територій та об’єктів природно-заповідного фонду, порушенні вимог проектів створення та організації територій природно-заповідного фонду;

б) здійсненні в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон забороненої господарської діяльності;

в) організації на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, в їх охоронних зонах господарської діяльності без попереднього здійснення оцінки впливу на довкілля або з порушенням оцінці впливу на довкілля;

г) невжитті заходів щодо попередження і ліквідації екологічних наслідків аварій та іншого шкідливого впливу на території та об’єкти природно-заповідного фонду;

д) порушенні строків і порядку розгляду клопотань про створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду;

е) порушенні вимог щодо використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду;

є) перевищенні допустимих хімічних, фізичних, біотичних та інших впливів і антропогенних навантажень, порушенні вимог наданих дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду;

ж) псуванні, пошкодженні чи знищенні природних комплексів територій та об’єктів природно-заповідного фонду та зарезервованих для включення до його складу;

з) самочинній зміні меж, відведенні територій та об’єктів природно-заповідного фонду для інших потреб.

Законодавством України може бути встановлена відповідальність і за інші порушення законодавства про природно-заповідний фонд.

АдмінВідповідальність (Держекоінспекція та агенство лісових ресурсів)

Ст. 52 - псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, нафтою та нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами, а так само невжиття заходів по боротьбі з бур’янами – громадяни від 508 грн до 1360 грн, посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 грн до 1700 грн.

ст. 73 - засмічення лісів відходами - громадян від 425 грн. до 850 грн, посадових осіб – від 850 до 1700 грн.

ст. 82-8 - захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів - громадян від 340 грн. до 1360 грн, посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 грн. до 1700 грн.

ст. 90 - погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища - громадян від 340 грн до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від 510 грн. до 850 грн.

ст. 91 - здійснення в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об’єктів – громадян від 153 грн до 408 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від 255 грн до 510 грн до з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пивиха #гора #сміття #туристи #водосховище
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...