• Головна
  • Українці зареєстрували петицію проти забруднення Дніпра фосфатами
10:02, 13 липня 2020 р.

Українці зареєстрували петицію проти забруднення Дніпра фосфатами

Українці зареєстрували петицію проти забруднення Дніпра фосфатами

Українці зареєстрували петицію на сайті президента України «Про заборону фосфатних мийних засобів для покращення стану водних об’єктів України».

В тексті петиції йдеться, що саме зливання стічних вод до Дніпра спричиняє "цвітіння" річки влітку. Адже побутова хімія, фосфати з пральних порошків та інших - одні з головних забруднювачів озер та рік в Україні.

Саме різноманітні сполуки фосфору провокують прискорений ріст синьо-зелених водоростей, які й забруднюють воду продуктами розпаду, викликаючи неприємний запах.

Ініціаторами петиції стали працвники КП "Плесо". Вони вважають, що підходити до вирішення проблеми слід системно. Тому слід використовувати очисні споруди для стокових вод та модернізувати екологічне законодавство.

Провідний науковий співробітник НДІ Біології ДНУ ім. Олеся Гончара, співавтор другої в Україні обласної Червоної Книги флори та «Зеленої програми Дніпра» Борис Барановський каже, що синьо-зелені водорості потребують біогенних елементів азоту та фосфору.

Він зазначив, що купатися у воді з синьо-зеленими водоростями небезпечно, бо вода містить отруйні речовини.

Автори петиції вважають, що новий закон має повністю забороняти фосфатні мийні засоби. А от інші експерти вважають, що достатньо постанови Кабміну й закон ні до чого.

Екологи ж наголошують, що слід перейти українцям на фосфатні мийні засоби на безфосфатні.

В 2019 році Держводагентство вже розробило проект постанови, що передбачає переведення громадян та бізнесу на безпечні для довкілля пральні порошки та гелі. Постанова досі не ухвалена.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дніпро #вода #фосфати #цвітіння
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...