• Головна
  • Чемпіонат із виривання амброзії: Кременчуку слід перейняти досвід запоріжан. Відео
15:00, 15 липня 2020 р.
Надійне джерело

Чемпіонат із виривання амброзії: Кременчуку слід перейняти досвід запоріжан. Відео

Чемпіонат із виривання амброзії: Кременчуку слід перейняти досвід запоріжан. Відео

Усі знають про шкоду від амброзії. Комунальники щороку викошують кущі на території міста.

А от в Запоріжжі вирішили боротися з буряном креативно. Там організовують чемпіонати з виривання амброзії. Переможці отримують гроші за найбільшу кількість вирваного буряну.

Роздають учасникам й подарункові сертифікати до магазину аби заохотити боротися з буряном містян.

Ірина Пірогова, еколог каже, що пилок амброзії підсилює дію техногенного забруднення. На клітини пилу налипає металургійний пил, що потім потрапляє до дихальних шляхів та викликає приступи в алергіків.

 Програма боротьби з амброзією в місті діє вже 5 років. Керівник ініціативи "Запоріжжя без амброзії" Микола Ралик каже, що якщо не боротися з буряном, то в Україні буде таке, як в Угорщині. Там у 30% населення алергія на амброзію.

Кременчуку слід перейняти досвід сусідніх областей та залучати населення до боротьби з буряном.

Як повідомляло видання 05366.com.ua, у Кременчуці не тільки викиди промислових підприємств, але й амброзія катує мешканців міста

Департамент ЖКГ Кременчука закликає власників приватних домоволодінь та суб’єктів господарювання прибрати амброзію зі своїх територій.

Нагадаємо, що за порушення фітосанітарного законодавства передбачена адмінвідповідальність - ст. 105 КУпАП.

Громадяни мають сплатити штраф від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів, посадові особи сплачують від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів.

Пилок амброзії полинолистої викликають набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, приступи астми. Її пилок містить особливі білки – антигени Е і К.

Пилок може провокувати головний біль, спричинювати втрату смаку та нюху. Люди відчувають пригніченість, дратівливість, депресію, погано сплять.

За санітарними нормами не можна використовувати гербіциди навколо присадибних ділянок, житлових будинків, в парках тощо. Там скошують траву чи виривають з коренем.

Починає квітнути амброзія в серпні-жовтні. Саме після цвітіння вона розмножується насінням - схожість насіння до 40 років. Одна рослина дає 30-40 тисяч насінин.

Поза межами населених пунктів застосовують гербіциди. Комплексна боротьба з амброзією передбачає покіс та видалення рослин, застосування гербіцидів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#амброзія #кременчук #бурян #комунальники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...