• Головна
  • Кременчужанка створила жіночу пасіку та бореться за європейський грант
13:05, 30 липня 2020 р.
Надійне джерело

Кременчужанка створила жіночу пасіку та бореться за європейський грант

Кременчужанка створила жіночу пасіку та бореться за європейський грант

"Це все на моїх жіночих плечах, тому бачите яка в мене система вуликів? У чоловіків трьохсотий корпус, а в мене маленький, половинки, щоб мені було легше", - каже пані Марія.

Захопилася процесом кременчужанка, коли качала мед на пасіці в кума.

"На лоні природи, все так гармонійно, бджоли гудуть - своєрідний релакс. Тому я вирішила завести свою пасіку", - каже вона.

Вчилася рік у Гадяцькому аграрному училищі, де викладає відомий кременчуцький пасічник Сергій Буряк, голова Полтавської обласної громадської організації «Гільдія медоварів». 

Наразі на пасіці жінка збирає пилок, маткове молочко, прополіс. Планує запустити в масове виробництво "вітамінну бомбу" - пилок з медом.

"Кожен день ми збираємо на пасіці пилок й заморожуємо його. Під час сушки пилку втрачається 70 % поживних речовин.

Чоловік їй допомагає тільки у виробництві меду, а сім'ями займається бджолярка. Вона придбала 40 вуликів та землю біля Кременчука. Каже, обирали екологічну місцину.

Поряд поля ТОВ "Арніка Органік" без гербіцидів. Адже компанія не обробляє хімікатами землю. Сама ж бджолярка переконує, що теж не застосовує хімію на пасіці.

Жінка заснувала виробництво крафтового меду "Сила природи" й планує розвивати бізнес. Каже, що потрапила до числа фіналісток в освітньо-грантовій програмі для жінок-фермерок, які проживають у сільській місцевості, під назвою «TalentA». Пані Марія каже, що буде писати на грант власний проект по створенню сучасної лінії з фасування меду.

Довідково

Програма заснована за ініціативи та фінансування міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience та при підтримці Фонду ООН у галузі народонаселення, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» та Громадської організації «Всеукраїнська Рада Жінок-Фермерів».

Вона передбачає організацію навчального онлайн-хабу TalentA, де 20 жінок-аграріїв, які подолали конкурсний відбір, пройдуть безкоштовний інтенсивний курс навчання під керівництвом фахових експертів та менторів. По завершенні навчання учасниці програми змагатимуться за цільові гранти у 5,4 та 3 тисячі доларів.

Україна стала другою країною, де реалізується програма TalentA. У 2019 році компанія Corteva Agriscience разом із Федерацією асоціацій сільських жінок Іспанії (FADEMUR) започаткували в Іспанії цю освітньо-інноваційну програму для жінок-новаторів, зайнятих у сільському господарстві.

В Іспанії проєкт-переможець отримав фінансову підтримку Corteva Agriscience, а авторки двох проєктів-фіналістів пройшли навчання за програмою, підготовленою FADEMUR у співпраці з Corteva.

Дебют програми став дуже успішним, тому було ухвалено рішення розпочати програму в Україні, надавши доступ до навчання та грантових фондів більшій кількості учасниць.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мед_кременчук #пасіка #жінка #сила_природи #крафтовий_мед
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...