09:00, 17 серпня 2020 р.
Надійне джерело
Придумала “Шевченкотерапію”: полтавка увійшла в топ-50 кращих вчителів України
Організатори національного конкурсу Global Teacher Prize Ukraine визначилися з фіналістами та обрали кращих 50 вчителів з усієї України, які боротимуться за головну національну премію. Серед них і полтавська вчителька Світлана Зайцева. Про це пише сайт “Освіторія”.
Пані Світлана народилася в селищі Опішня. Півжиття працює в Полтавській спеціальній загальноосвітній школі №39 та “лікує" учнів.
Вона викладає українську та зарубіжну літератури. Вчителька з 2013 року розробляє свою технологію, так звану «Шевченкотерапію».
Світлана приділяє багато уваги психіці дітей та їх чуттєвій сфері. Адже діти переживають багато стресів під час навчання.
Тому вчителька вирішила створити терапію для учнів у позаурочний і застосувала твори Шевченка.
Підібрані поезії Тараса Шевченка поєднуються з певними кольорами, піском та музикою. Все це впливає на емоції дитини. Діти заспокоюються та легше переживають емоційні навантаження.
Пані Світлана застосовує для учнів роботу з піском. Також вона розробила власну техніку застосування музики для дітей.
Шевченкотерапія застосовується в полтавській школі не перший рік. Діти займаються цим на уроках літератури і поза уроками.
«Це коли дітки слухають поезію під музичний супровід, використовують ілюстрації, кольоровий пісок на спеціально обладнаних таких пристосуваннях. Така методика, вона звісно адаптує дітей до життя, дозволяє їм краще соціалізуватися у житті, тому що вона розвиває різні процеси, корекція пам'яті, уяви, те, що потрібно діткам в адаптації», - говорить Світлана.
Вчителька усіляко підтримує і заохочує виступи учнів, театральні вистави в шкільному колі. Вона каже, що самооцінка учнів підвищується, коли вони грають в шкільному театрі та виступають перед однокласникам.
Звичайно позитивно впливають на учнів музикотерапія та поезії Шевченка, переконана авторка педагогічної технології. Пані Світлана відзначає, що розвинутий емоційний інтелект допомагає учням краще вчитися, запам’ятовувати матеріал.
Її чоловік - директор Інклюзивно-ресурсного центру ПМР. Вони з дружиною ще в 2019 році представили методики європейського рівня, які й запровадили в закладі.
Вони допомагають провести діагностику, з'ясувати за якою програмою має вчитися кожна дитина. Усі результати вносяться в комп'ютер.
Зоя Литвин, організатор ГС “Освіторія” та засновниця премії Global Teacher Prize Ukraine повідомила, що найбільше заявок раніше подавали вчителі з Полтавщини. Багато з учасників зробили кар'єру в освіті.
Премією Global Teacher Prize Ukraine нагороджують кращих українських вчителів з 2017 року, тоді подали 632 заявки. У 2019-му претендентів було більше двох тисяч.
Премія - стимул для освітян. Грошові призи і престиж заохочують їх розвиватися, розробляти авторські проекти та методики.
Цю премію вчителі між собою називають "оскаром". Переможець отримує двісті п’ятдесят тисяч гривень, запрошення на міжнародний форум Global Education & Skills Forum в Дубаї. А ще річне навчання в “Освіторії” та цінні призи.
Як повідомляло видання 05366, за виявлення школярів з COVID-19 відповідальна адміністрація школи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
16:37, 2 листопада
1
14:48, 27 жовтня
18:51, 31 жовтня
7
20:15, 27 жовтня
4
live comments feed...