• Головна
  • Мільйон заяв: на які спеціальності в 2020 році вступають випускники
Популярні спеціальності
12:40, 26 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Мільйон заяв: на які спеціальності в 2020 році вступають випускники

Популярні спеціальності
Мільйон заяв: на які спеціальності в 2020 році вступають випускники

В Україні з 22 серпня завершився основний етап вступної кампанії до Вищих навчальних закладів (ВНЗ). До сьогодні, 26 серпня, вже визначили, на які спеціальності цьогорічні абітурієнти подавали заявки найчастіше, передається на сайті Міністерства освіти та науки України (МОН). 

Як зазначається, українські випускники подали більше одного мільйону електронних заяв для вступу до університетів. Це зробили 191 тисяча абітурієнтів. Кількість бажаючих вступити до ВНЗ цього року більша на 25 тисяч, у порівнянні з минулим, 2019 роком. 

У МОН пояснюють, що цього року просто більша кількість випускників. Ще збільшився перелік і тих абітурієнтів, які надали перевагу саме електронній формі подання заяв, а не паперовій. Загалом, один випускник мав право подати п’ять заяв на бюджетні місця у ВНЗ (місця державного значення). А на контракт, на платну форму навчання, студент міг подати необмежену кількість заяв для вступу. 

За даними ДП «Інфоресурс», у 2020 році на одного вступника у середньому припадає 5,26 заяв. Найчастіше документи цьогорічні вступники подавали на спеціальності: право (116 тисяч), менеджмент (92 тисячі), філологія (76 тисяч), комп’ютерні науки (63 тисячі), середня освіта (62 тисячі), економіка (50 тисяч), інженерія програмного забезпечення (47 тисяч), фінанси, банківська справа та страхування (46 тисяч), психологія (43 тисячі), маркетинг (42 тисячі). 

Спеціальність «Середня освіта» є вчительською. І цього року вона також увійшла до рейтингу ТОП-10спеціальностей за кількістю поданих заяв. 

Уже завтра, 27 серпня, вступники дізнаються: чи змогли вони вступити на бюджет (на місця державного або регіонального замовлення). В разі, якщо так, в їх особистому кабінеті навпроти поданої раніше заяви буде написано: «Рекомендовано до зарахування». 

Вступники, які не отримали жодної рекомендації для вступу на бюджет, побачать напис: «Допущено до конкурсу». Загалом, всі заяви, які були не допущені до бюджету, автоматично переведуть до участі в конкурсі на контракт. 

Крім цього, на сайті МОН вже опубліковано проміжні рейтинги вступників. Вони були складені станом на 21 серпня, цього року. 

Раніше, видання 05366 писало: «Кодекс доброчесності та індивідуальний навчальний план: усіх студентів зобов'яжуть підписати договори». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бюджет #навчання #контракт #МОН #ВНЗ #вступ #університет #студент #випускник #вступ #заява
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...