• Головна
  • Через COVID-19 у полтавського хірурга, кременчужанина після важкої операції виписали додому
14:41, 28 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Через COVID-19 у полтавського хірурга, кременчужанина після важкої операції виписали додому

Через COVID-19 у полтавського хірурга, кременчужанина після важкої операції виписали додому

До редакції 05366, звернулася обурена халатністю полтавських лікарів кременчужанка. Жінка написала скарги до МОЗу та НСЗУ.

А почала свою розповідь пані Дарина (ім'я змінено журналістом - ред.) з передісторії. Її батько має проблеми зі здоров'ям. У лютому 2020 року йому робили операцію на нозі - шунтували вену.

Протягом пів року стан його погіршився: порушився кровообіг у нозі, почали холонути та синіти пальці.

21 серпня родичі повезли чоловіка в Полтавську обласну клінічну лікарню ім. М. Скліфосовського. Там кременчужанина терміново прооперували - проводили додаткове шунтування вени. Під питанням стоїть ампутація кінцівки.

Операцію робили операцію двоє провідних хірургів із відділення судинної хірургії. Після операції кременчужанину поставили крапельниці, але на третій день чоловікові стало гірше - його турбувала хвора нога. 

26 серпня в одного з хірургів, що оперували чоловіка, виявили коронавірус - ПЛР-тест дав позитивний результат. У пацієнта симптомів по COVID-19 не було.

У лікарні, коли дізналися про діагноз хірурга, закрили відділення.

"Усіх пацієнтів почали терміново виписувати. Сказали, щоб їхали додому. Але батьку не можна ні сидіти, ні ходити. Після операції він мав знаходитися в горизонтальному положенні та перебувати під крапельницями. Написали у виписці тільки що батько був контактною особою і все. Їдьте по своїм містам, як хочете.

Нам не надали ні карети швидкої, ні трансферту, щоб транспортувати його. Не зробили ПЛР-тести. Взагалі нічого. Усе на самоплив. Халатне відношення до людей. Відділення закрили і все», - говорить жінка.

Кременчужанка каже, що її батько лежав під добовими крапельницями – усе настільки серйозно. Його не можна навіть відключати від крапельниць, не те, що перевозити. Родина знайшла знайомого з автомобілем. Кременчужанина забрали з лікарні.

Через карантин до відділення в Кременчуці не можуть одразу покласти, бо треба провести ПЛР-тест. Кременчужанин пролежав вдома без крапельниць після операції два дні.

"Навіть з переломом руки-ноги, щоб госпіталізували, треба пройти тест на коронавірус. Так, як він контактна особа, його відправили на самоізоляцію наступного дня прийшли медики та взяли проби. Результат надійшов через добу.

Приходить позитивний тест на коронавірус. Вчора ввечері приїхали госпіталізовувати батька. Ні «швидкої» не надали, нічого. Приїхало три авто з мигалками - автівка ДСНС та дві легкові.

Замість "швидкої" – звичайна легкова автівка. Зносити допомагали рятувальники, бо батьку не можна ні ходити, ні лежати. Поки рятувальники наділи скафандри, чоловік з третьої автівки знімав це все на телефон.

Коли спустили батька, його помістили на заднє сидіння, хоча згинати ногу не можна. У нього уся нога порізана - шви від стегна й до колін. Але поки він сидів у авто із зігнутою прооперованою ногою, той же чоловік фільмував на відео, як кожен з рятувальників роздягається", - розповідає кременчужанка про госпіталізацію батька.

Вона каже, що це тривало пів години: "Тут питання залишати ногу чи ні, бо кров не доходить до пальців - вони починають чорніти. А вони відео знімають", - обурюється жінка та називає це «показушним».

Жінка переконана, що пацієнтів після тяжких операцій мали долікувати у закритому відділенні Полтавської лікарні. Там і зробити тести усім.

А так чимало людей проконтактували з хворим - це зайві ризики, яких можна було уникнути, якби лікарі в Полтаві не почали всіх розганяти з відділення.

На сьогодні кременчужанина лікують у інфекційному відділенні 4-ї міської лікарні, що на Керченській.

Йому призначили лікування після операційне. Проти COVID-19 препаратів не призначали. Він лежить в окремому боксі. Симптомів COVID-19 у хворого немає поки що, каже кременчужанка.

Ми попросили коментаря у пресслужбі ДСНС Кременчука з приводу ситуації.

"Після допомоги хворому, рятувальники при медиках знімали костюми та віддали їм для утилізації. Це передбачено протоколом, де прописані карантинні заходи у разі взаємодії з медиками та хворими на COVID-19. Також проводилась відеофіксація оперативної роботи рятувальників", - повідомила представниця пресслужби пані Ірина.

Людина, що знімала відео ніяк не впливала на хід самої взаємодії медиків та рятувальників. Така процедура передбачена карантинними вимогами, говорять в пресслужбі.

Фото описове

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ковід #операція #дснс #кременчужани #швидка #полтава #скарги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...