• Головна
  • Експерименти над тваринами мали дозволити всім, але парламент відхилив законопроєкт
14:28, 1 вересня 2020 р.
Надійне джерело

Експерименти над тваринами мали дозволити всім, але парламент відхилив законопроєкт

Експерименти над тваринами мали дозволити всім, але парламент відхилив законопроєкт

Сьогодні Верховна Рада мала в 2-му читанні розглянути законопроєкт №0897, що узаконив би експерименти на тваринах.

Про це повідомив Олександр Тодорчук, засновник руху UAnimals, ініціатор МФО «Гуманна країна» у Фейсбуці.

Автори законопроекту обгрунтовували відміну дозволів на проведення експериментів тим, що у них немає потреби, бо ніхто не звертається за ними. Втім, зоозахисники кажуть, що цей законопроєкт лобіюють фармацевтичні компанії.

Документ передбачає, що для цього не потрібні дозволи Міносвіти. Займатися експериментами можуть підприємства, організації, а не лише наукові та освітні заклади.

"Проект Закону розроблено з метою виконання завдання, визначеного дорученням Прем’єр-міністра України А. Яценюка від 20 березня 2014 р. № 8603/0/1-14 в частині дерегуляції господарської діяльності в Україні шляхом скасування дозволу на проведення робіт з експериментальними тваринами та дозволу на ввезення продукції, отриманої з використанням генетично модифікованих організмів для науково-дослідних цілей, а також з метою уточнення повноважень окремих центральних органів виконавчої влади в галузі поводження з експериментальними тваринами та з ГМО", - йдеться в пояснювальній записці.

дин орган виконавчої влади не може проконтролювати велику кількість різноманітних наукових, наприклад, медико-біологічних досліджень, що проводяться з експериментальними тваринами в різних установах. Такий контроль буде недієвим, формальним.

Крім того, його провадження забюрократизовує процес отримання дозволів на роботу з експериментальними тваринами, буде гальмувати проведення наукової роботи в галузі охорони здоров’я людини, виробництво медичних препаратів", - обгрунтовували законотворці в документі.

За словами координатора кампанії ХутроOFF Павла Вишебаби, законопроєкт не відповідає європейським нормам, що мають на меті замінити експерименти альтернативою.

Як написав Олександр Тодорчук, парламент відхилив документ 0897.

Видання 05366 повідомляло, що поліціянти перевіряли чи хворий верблюд в Кобеляках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тварини #закон_0897 #експерименти #фармацевти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...