• Головна
  • Дистанційне навчання в Кременчуці: як його зробити краще?
Новини компаній
15:00, 23 вересня 2020 р.

Дистанційне навчання в Кременчуці: як його зробити краще?

Новини компаній

Дистанційна школа Оптіма в  Кременчуці

Чи повернуться школи на карантин у Кременчуці? Чи варто переходити на дистанційне навчання у вересні? Як зміняться дистанційні школи в новому навчальному році? Чим відрізняється навчання дистанційно в приватних і державних школах? Як виглядає дистанційне навчання в кращих школах країни?

З першого вересня в Україні школи відчинили свої двері для учнів. Навчання у звичайному режимі відновилося в усіх містах, крім «червоної» зони. Наше місто перебуває в «зеленій» зоні, але радіти поки рано. Перегляд епідеміологічного стану відбувається раз на два тижні (а в окремих випадках й щотижня), якщо становище буде погіршуватися, то школи повернуться на карантинний режим. Багато викладачів уже наполегливо рекомендують перейти на дистанційну форму навчання й не зазнавати ризику на самому початку навчального року.

Батьки та учні переймаються якістю навчання, яке пропонують звичайні школи в дистанційній формі. Цієї весни такі нововведення впали вітчизняним навчальним закладам як сніг на голову, централізовано не були підготовлені навчальні матеріали та організація занять. Разом із тим у нашій країні є дистанційні школи, які пропонують учням і батькам зовсім інший підхід, блискучий викладацький склад і відпрацьовану систему.

Початкові класи на дистанційному навчанні: чи реально?

Навчання в початкових класах вважається одним із непростих і надзвичайно відповідальних періодів у шкільному житті дитини. На цьому етапі дітям прищеплюються не тільки базові знання та навички, юні учні адаптуються та звикають до школи, розвивається їхня пам’ять, уміння сконцентруватися, утримувати увагу, спілкуватися з однолітками. Важливо відзначити, саме початкові класи можуть розкрити та розвинути природну допитливість, перетворивши її на справжню спрагу до знань.

  • Зацікавити, а не змусити

Багато провідних дистанційних шкіл України роблять акцент на мотивацію дитини, на можливості не тільки організувати навчання, але й зацікавити новими знаннями. Наприклад, одна з перших зареєстрованих дистанційних шкіл «Оптима» (https://optima.school/) активно використовує інтерактивні уроки та інклюзивні методики викладання.

  • Інтерактивний, а не нудний урок

Підготовлений у вигляді інтерактивної мультиплікації або гри матеріал спонукає дитину брати активну участь в уроці. Це допомагає не тільки активізувати всі його здібності, але й зміщує акцент із пасивного слухача на активного учасника. Ключова перевага такої системи полягає в тому, що за цією методикою в дитини формується бажання вчитися самостійно, без суворого нагляду дорослих.

  • Відпочинок теж буває навчанням

Для дитини початкової школи важливо не тільки ретельно займатися, але й відпочивати. Завдяки спеціальному проєкту «Розумники» (Smart Kids)», такий відпочинок можна зробити не тільки ефективним, але й корисним.

Онлайн-школа «Оптіма» підготувала для наймолодших учнів понад 16 000 захопливих інтерактивних завдань і міні-ігор. Вони в м’якій ігровій формі не тільки допоможуть закріпити знання, збільшити інтерес до вивчення математики та мов, але також тренують увагу, пам’ять, логічне та творче мислення, допомагають знайти незвичайний підхід до рутинних завдань.

  • Діти під наглядом, віртуальні міні-класи

Далеко не всі батьки можуть виділити багато часу, щоб щохвилини стежити за навчанням дитини. Робота та домашні клопоти забирають багато часу, саме тому важливо, щоб учень був під наглядом.

Із вересня «Оптіма» запускає свої міні онлайн-класи, у форматі «до чотирьох учнів + учитель». Під наглядом викладача діти займаються вивченням іноземних мов, письмом, читанням і математикою. Під час таких онлайн-уроків учитель не тільки пояснює нову тему, але й відповідає на запитання, допомагає відпрацювати та закріпити всі необхідні навички.

Як проходять заняття для середніх і старших класів?

Починаючи з середньої школи учням доведеться освоювати багато нових предметів, водночас збільшується й навантаження. Ближче до випускних класів учням доведеться подумати про продовження навчання у вишах, вибрати бажаний напрям. На цьому етапі дуже важливо не допустити прогалин у шкільній програмі, послідовно закріпити весь базис, який знадобиться дітям надалі.

  • Без прогалин у знаннях

Провідні дистанційні школи можуть похвалитися 100-відсотковим освоєнням програми. Статистика здається неймовірною, поки не відомі подробиці навчання. У звичайних класах час дуже обмежений, учитель не має можливості відповісти на всі запитання дітей у переповненому класі, навіть помітити відставання учня може бути непросто.

В «Оптімі» із цією проблемою справляються індивідуальним підходом до кожного учня. Уже з початку навчання всі результати та показники фіксуються, учителі та батьки можуть бачити успіхи й досягнення дитини. У кожного учня є тьютор, який не тільки допомагає розібратися в складній темі, але також підбирає відповідні вправи та методики.

Такий підхід можна порівняти з приватним репетиторством, де фахівець допомагає освоїти програму, поглиблено вивчити профільні дисципліни, заповнити прогалини. Завдяки прозорості всієї електронної системи, тьютор завжди знає, як йдуть справи, допомагає дитині на всіх етапах.

  • Гнучка програма

Усі діти різні, але кожен талановитий по-своєму. Одному краще дається математика, інший легко володіє іноземними мовами. Під час занять дуже важливо дати учневі можливість навчатися у своєму ритмі, розвиваючи та використовуючи його природні таланти та здібності.

  • Комфортне навчальне середовище

Стреси та переживання негативно впливають на успішність учнів, а іноді навіть підривають здоров’я. Сучасні дистанційні школи намагаються створити максимально комфортне освітнє середовище, вибудувати партнерську комунікацію, зацікавити молоду людину. Це стосується як організації навчального процесу, так й занурення в урок.

Наприклад, як і в молодших, так і в середніх і старших класах «Оптіма» намагається зробити урок наочним і захопливим. У середній школі, уже на більш серйозному рівні, учень зможе ознайомитися з-понад 2500 мультимедійними уроками з історії, географії, біології та ін. Завдяки 3D анімації він буквально опиняється в середньовічному замку, може детально розглянути структуру вулкана, вивчити анатомію акули чи побачити застосування формул та фізичних законів на наочному прикладі.

  • Англійська мова за міжнародними стандартами

Одна з важливих переваг дистанційного навчання – відсутність прив’язки до міст або країн. Це дає можливість запросити викладачів носіїв мови, дати дітям змогу взяти участь у міжнародних партнерських програмах.

З 5 по 11 клас всі учні «Оптіми» зможуть вивчати англійську на одній із передових у світі платформ Oxfordlearn.com від відомого видавництва Oxford University Press. А згідно з партнерською програмою, учень додатково зможе дистанційно вступити в одну із шкіл США чи Канади, де після завершення отримати документ державного зразка (а отже, знати англійську не гірше за своїх іноземних однолітків).

Спробувати вчитися дистанційно сьогодні може кожен, для цього необхідно лише бажання, комп’ютер і доступ в інтернет. Із початку нового навчального року «Оптіма» надає безкоштовний тижневий демодоступ до програми будь-якого класу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...