• Головна
  • Усе білоруське масло в Україні - фальсифікат: на що звертати увагу при купівлі продуктів. Відео
13:23, 8 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Усе білоруське масло в Україні - фальсифікат: на що звертати увагу при купівлі продуктів. Відео

Усе білоруське масло в Україні - фальсифікат: на що звертати увагу при купівлі продуктів. Відео

Журналісти програми “Споживач має право” розвіяли міфи щодо якісних товарів із Білорусії, які продаються в Україні.

Українці вірять, що молочна продукція з Білорусії, в декілька разів якісніше, ніж вітчизняного виробництва. Тому й попит більше на іноземні товари.

Керівник ГО “Суспільний контроль захисту прав споживачів” Владислава Миронова говорить, що є співвідношення ціни та якості, а тому якість імпортної продукції викликає сумніви. Наприклад, пачка імпортного якісного масла не може коштувати 13 гривень.

“Хороша продукція не може продаватися за такою ціною. В Україні є українське виробництво білоруської продукції. За якістю воно повністю не відповідає ГОСТам, а тим паче рівню харчових продуктів з іноземної країни”, - говорить Владислава.

Чим же відрізняються фальсифікати?

Якщо виробник приховує склад продуктів, значить він додає неякісні й небезпечні для здоров’я жири замість молочних. За її словами, із 100% зразків продукції із маркуванням “Білорусь”, яку їх члени ГО брали з ринків та магазинів на аналіз, всі 100% - це були підробки.

На що звертати увагу?

По-перше на ціну - імпортні товари не можуть коштувати дешевше українських, адже білоруський рубль дорожче гривні.

Дивіться хто імпортер чи виробник - на упаковці має бути напис від імпортера білоруською мовою.

Причини підробок на ринку

“Держпродспоживслужба та інспектори не можуть через таке законодавство застосовувати санкції до продавців, що порушують правила торгівлі продукцією тваринництва”, - каже Владислава.

Ірина Мазепа керівник відділу контролю в сфері торгівлі й захисту прав споживачів Держпродспоживслужби в Києві каже, що раніше були більш встановлені норми до продуктів харчування:

“Зараз кожен виробник по ТУ може додавати ті компоненти, які йому дозволені й саме через це ми маємо таку кількість товару з пальмовим маслом й фальсифікованої продукції. ТУ розробляє сам імпортер, який ввозить продукти на територію України. Якщо йде перевищення показників, тому бракуємо й знімаємо з реалізації”.

У 2017 році відмінили ГОСТи та ДСТУ.

За словами начальника Держконтролю управління безпечності харчових продуктів й ветеринарної медицини Юрія Міркєєва, громадяни скаржаться на молочну продукцію з Білорусії до ГУ Держпродспоживслужби.

“Офіційні продукти мають маркування українською мовою, на упаковці вказано визначеного імпортера”, - говорить він.

Аби пальмового масла в продуктах було менше, треба прийняти закон, що обмежував би вміст цих домішок.

"На будь-які імпортовані продукти розповсюджується вимога щодо проведення ветеринарного контролю. Відповідно кожен продукт має бути перевірений документально або лабораторно”

Білоруска, в якої брали інтерв’ю журналісти не впізнала жодного виробника, продукцію якого показали українці. Жінка каже, що тако продукції в їх магазинах немає.

До того ж ціна на масло в Білорусії більша - десь 46-48 гривень. А от згущене молоко справжнє, каже вона. На гривні ціна - 25 гривень за 380 грам.

Вже декілька років журналісти та контролюючі органи намагаються знайти виробників масла у Гомелі, на упаковці вказані адреси житлових будинків. Виявилось, що роблять продукт в Ніжині.

Пан Юрій радить перевіряти інформацію про молокозаводи в Білорусії в інтернеті. Почитати які марки виробляють таку продукцію й не купувати сумнівні продукти.

Згущене молоко з Білорусії перевірили у лабораторії. Обидва зразки відповідають нормам, вони дійсно виготовлені з молока.

Масло 4 видів перевірили на наявність молочних жирів. Усі марки, які придбали в Києві - фальсифіковані: від 82 до 98% в них - це рослинні жири. Тобто це не масло, говорить керівник лабораторії Ірина Левчук.

Дослідження елітного масла: на Полтавщині Держпродспоживслужба виявила фальсифікат масла

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#масло #фальсифікат #білорусь #товари #держпродспоживслужба
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...