• Головна
  • Продаватимуть квартири, а не квадратні метри: як українців планують захистити від афер з новобудовами
17:24, 12 жовтня 2020 р.
Надійне джерело

Продаватимуть квартири, а не квадратні метри: як українців планують захистити від афер з новобудовами

Продаватимуть квартири, а не квадратні метри: як українців планують захистити від афер з новобудовами

За статистикою Мінрегіону, ще в кінці 2019 року в Україні налічувалося понад 150 проблемних новобудов.

Міністерство розвитку громад і територій (Мінрегіон) опублікувало проект закону про захист прав інвесторів в споруджуваних об'єктах нерухомості.

Цей документ повинен виключити можливість появи на первинному ринку житла нових фінансових пірамід і скандальних недобудов.

Проект закону передбачає ряд запобіжних заходів від маніпуляцій недобросовісних забудовників:

- продажу неіснуючого житла або його перепродажу іншим особам,

- зміни проекту без узгодження з кредитором,

- нецільового використання коштів інвесторів,

- нескінченних перенесень термінів здачі будинку в експлуатацію.

Головним механізмом захисту вкладників буде обов'язкова передача їм прав на ще непобудованого квартиру вже при укладенні договору купівлі-продажу.

Таким чином, на відміну від сьогоднішніх умов, коли покупець вкладає кошти у віртуальні квадратні метри, фактично інвестор будівництва зрівнюється в правах з покупцями вже побудованої житлової площі.

Також новий закон буде зобов'язувати забудовника нести відповідальність за дані їм обіцянки перед інвестором, звітувати про хід будівництва, публікуючи у відкритому доступі всю відповідну інформацію, а також погоджувати будь-які проектні зміни, які можуть стосуватися купленої інвестором квартири.

Новація, розробка якої триває з листопада 2019 року, повинна бути реалізована якомога швидше, підкреслюють співавтори проекту з офісу ефективного регулювання BRDO.

Нові правила захисту вкладників стосуватимуться тільки того житла, будівництво якого почнеться після вступу закону в силу.

Експерти вказують на наявність в законопроекті поки нездійсненних для абсолютної більшості учасників ринку норми - резервування в майбутній будівлі певного відсотка площ, які до завершення будівництва не можуть бути продані, таким чином стаючи додатковою гарантією захисту інвесторів.

Головна новація законопроекту - компанії зможуть продавати тільки квартири, а не умовні квадратні метри.

Її основою стане поділ об'єкта будівництва на цілісну будівлю і його складові частини - майбутні об'єкти нерухомості, тобто квартири.

Якщо власник незавершеного будівництва здійснив операцію хоча б по одному з об'єктів нерухомості будівлі, що будується, вся будівля не може стати предметом подальших обтяжень.

Об'єкти нерухомості можуть стати об'єктом цивільних прав і, відповідно, бути проданими, тільки в тому випадку, якщо занесені до державного реєстру речових прав на нерухоме майно як власність забудовника. Угода за незареєстрованим об'єктом буде визнана не дійсноют           .

Процедура купівлі-продажу також повинна буде включати реєстрацію переходу прав власності на майбутню житлоплощу від забудовника до інвестора. Після завершення будівництва об'єкт права власності автоматично змінює статус на "об'єкт нерухомого майна", про що інвестора повинен повідомити держреєстратор.

Інвестор зможе отримати всю повноту інформації про проект - без цього угода не здійсниться.

Автоматична реєстрація прав власності на квартиру відбувається завдяки взаємодії Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва та Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Однією з обов'язкових умов укладення договору купівлі-продажу буде наявність ідентифікатора об'єкта будівництва і майбутньої квартири в єдину електронну систему, а також реєстраційного номера об'єкта в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Серед інших:

- відомості про об'єкт із зазначенням його технічних характеристик;
- графічне зображення схеми будівельного плану майбутнього об'єкта нерухомості з назвами і площами всіх його приміщень і зазначенням розміщення об'єкта на поверсі, ціна об'єкта або способи її визначення;
- термін виконання девелопером зобов'язань про передачу об'єкта нерухомого майна кредитору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новобудови #інвестиції #житло #українці #житло #полтавщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...