• Головна
  • П'ять мутацій коронавірусу циркулюють в Україні, - Центр громадського здоров'я МОЗ
09:25, 31 грудня 2020 р.
Надійне джерело

П'ять мутацій коронавірусу циркулюють в Україні, - Центр громадського здоров'я МОЗ

П'ять мутацій коронавірусу циркулюють в Україні, - Центр громадського здоров'я МОЗ

Як повідомляють в Центрі громадського здоров'я МОЗ, надійшли результати дослідження 50 зразків від референс-лабораторії з Public Health England Colindale у Лондоні.

Брали їх в дев'ятьох регіонах країни: Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей та Києва.

Дослідження показали, що в Україні циркулюють різновиди вірусів від глобальної генетичної лінії B, що походить з Китаю. Генетичні варіанти в Україні такі: В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 та В2.

На сайті Центру повідомляють, що В1 — це віруси з найчисельнішої групи, що циркулюють на території Європи та походять з Італії.

В1.1 — віруси генетичної лінії В1, у них інші три нуклеотидні заміни (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC). В1.1.1 — це той штамп, що циркулює на території країн ЄС і Великої Британії.

В1.5 — віруси циркулюють на території Європи та походять з Іспанії. В2 — віруси виявлені в 57 країнах світу на 6 континентах.

Ці мутації вірусу можна перевірити лише під час генетичного аналізу коронавірусу — секвенування геному. Так вчені досліджують мутації й поширення SARS-CoV-2.

З 2021 року вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я має закупити секвенатор та необхідні реагенти і розпочати дослідження геному вірусу в Україні.

Іноземні вчені назвали нові симптоми коронавірусу, від яких можна страждати роками

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #лікар #симптоми #нюх #слух #паросмія #мутації
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...