• Головна
  • Закон підписаний: хто та як вестиме електронні трудові книжки в Україні
Трудові книжки
09:33, 16 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Закон підписаний: хто та як вестиме електронні трудові книжки в Україні

Трудові книжки
Закон підписаний: хто та як вестиме електронні трудові книжки в Україні

В Україні голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі». Це означає, що трудові книжки в Україні будуть вестися в електронній формі, передається на сторінці «Верховна Рада України» в соцмережі Facebook

Як зазначається, на те, щоб перевести трудові книжки в електронний формат заклали п’ять років часу. Протягом цього часу до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок має бути внесена інформація про трудову діяльність працівника. 

«Під час цього часу можна використовувати як паперові, так і електронні варіанти трудової книжки», - йдеться у повідомленні. 

Вносити дані про трудову діяльність працівника до Державного реєстру може, як працівник, так і роботодавець. Для цього потрібно мати електронний підпис. Також, до електронного запису повинні будуть додаватися скановані, або оцифровані копії сторінок трудової книжки (довідок). 

«Після внесення відомостей до Державного реєстру роботодавець зобов'язаний віддати працівнику оригінал паперової трудової під підпис», - пояснюють у ВР.   

Крім цього, підписаний Закон передбачає можливість автоматичного призначення пенсії без особистого звернення людини. При цьому, зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію. У подальшому підписати прийнятий Закон має президент України Володимир Зеленський.   

Раніше, видання 05366 писало: «Незабаром в Україні запровадять електронні трудові книжки».    

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трудовакнижка #електроннатрудовакнижка #Україна #ВР #роботодавець #працівник #робота #підпис #електроннийпідпис
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...