Закон підписаний: хто та як вестиме електронні трудові книжки в Україні

Закон підписаний: хто та як вестиме електронні трудові книжки в Україні, Анастасія Репніна

В Україні голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі». Це означає, що трудові книжки в Україні будуть вестися в електронній формі, передається на сторінці «Верховна Рада України» в соцмережі Facebook

Як зазначається, на те, щоб перевести трудові книжки в електронний формат заклали п’ять років часу. Протягом цього часу до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок має бути внесена інформація про трудову діяльність працівника. 

«Під час цього часу можна використовувати як паперові, так і електронні варіанти трудової книжки», - йдеться у повідомленні. 

Вносити дані про трудову діяльність працівника до Державного реєстру може, як працівник, так і роботодавець. Для цього потрібно мати електронний підпис. Також, до електронного запису повинні будуть додаватися скановані, або оцифровані копії сторінок трудової книжки (довідок). 

«Після внесення відомостей до Державного реєстру роботодавець зобов'язаний віддати працівнику оригінал паперової трудової під підпис», - пояснюють у ВР.   

Крім цього, підписаний Закон передбачає можливість автоматичного призначення пенсії без особистого звернення людини. При цьому, зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію. У подальшому підписати прийнятий Закон має президент України Володимир Зеленський.   

Раніше, видання 05366 писало: «Незабаром в Україні запровадять електронні трудові книжки».    

Верховна рада України
Трудовакнижка електроннатрудовакнижка Україна ВР роботодавець працівник робота підпис електроннийпідпис
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
362 просмотра в феврале
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии