• Головна
  • У Кременчуці відкрили першу унікальну виставку «Тарас Григорович Шевченко в українській філателії»
08:28, 12 березня 2021 р.
Надійне джерело

У Кременчуці відкрили першу унікальну виставку «Тарас Григорович Шевченко в українській філателії»

У Кременчуці відкрили першу унікальну виставку «Тарас Григорович Шевченко в українській філателії»

Як повідомила директор Кременчуцької міської художньої галереї, з 3 березня відкрита виставка «Тарас Григорович Шевченко в українській філателії». Її можна переглянути до кінця місяця, до 28 березня.

Кременчуцьке відділення Асоціації філателісті України було засновано 55 років тому.

"Одним із засновником Спілки 1966 року виступив Микола Якімець. Саме його квиток, котрий зберігається в архівах краєзнавчого музею, має №1. Відомий музикант і педагог за життя зібрав унікальну колекцію марок і поштівок пов’язану з мистецтвом, зокрема музикою", - йдеться в повідомленні.

Остання міська виставка присвячена Дню перемоги пройшла в Кременчуці в 1995 році. Й до 2019-го вони не проводили виставок.

За ініціативи Володимира Скляра, голови Кременчуцького відділення Асоціації філателістів України перша виставка під назвою «Кременчук в марках, поштівках, конвертах» відбулася вже в оновленій галереї.

Колекція наразі зберігається у краєзнавчому музеї.

У 2021 році Асоціація філателістів вперше за 55 років існування проводить своєрідний виставковий марафон – 9 виставок протягом року, присвячених історії й культурі Кременчука.

А оскільки наразі ми відзначаємо Шевченківські дні, то виставка присвячена саме Кобзарю. У Кременчуці Тарас Григорович бував двічі в 1843 та 1845 роках.

Виставка «Тарас Григорович Шевченко в українській філателії» представлена на стендах в малій залі й складається з марок, поштівок, конвертів. Загалом це 82 експонати з приватного зібрання Володимира Скляра: 16 малих філателістичних листів з марками, 40 конвертів, 24 поштові картки, блок та марка 1920 року Української Народної Республіки.

На мініатюрних експонатах зображені переважно автопортрети Тараса Шевченка, а також портрет його друга Штернберга, циганка-ворожка, княжі портрети, хатки та храми, краєвиди України і Казахстану, зображення казашки Каті, знаменитої картини «Катерина».

Ця виставка проходить в Кременчуці вперше. Родзинка експозиції - перша марка присвячена Шевченкові, котру випустила УНР в 1920 році в Австрії. Маленька марка з графічним портретом коштувала 20 гривень.

Тому марка була в екзилі, тобто весь цей час знаходилась за кордоном. В 2015 році пан Володимир на аукціоні викупив «австрійську серію» марок для власної колекції і щедро поділився своєю знахідкою.

Ще однією формою філателістичних випусків є «конверти першого дня»: в один день в світ виходить тематична марка, до неї конверт та відбувається спецпогашення - на марку ставиться художня печатка, що діє один день виходу марки, після чого знищується, аби не було повторів та широкого тиражування.

Цінність таких спецпогашень в їх ексклюзивності, їх кількість не перевищує 2000. Зазвичай такі спеціальні погашення відбуваються до визначних дат. Наприклад 2001 року Україна і Грузія спільно випустили марки з портретами національних ідейних лідерів: Акакій Церетелі й Тарас Шевченко.

На випуск кожної марки відбулось спецпогашення в обох країнах в один день. На радість кременчужанам така подія скоро відбудеться і в Кременчуці. За проханням Кременчуцького відділення Асоціації філателістів України, краєзнавчого музею і художньої галереї керівництво Укрпошти прийняло рішення випустити в 2021 році стандартну марку з гербом Кременчука та зробити спеціальне погашення у нас.

Урочиста частина події відбудеться 29 вересня 2021 року в Кременчуцькій міській художній галереї.

Фото - з ФБ Оксани Бойко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шевченко #виставка #галерея #марки #кременчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...