Індустріальні парки: бути їм чи не бути в Кременчуцькому районі

Індустріальні парки: бути їм чи не бути в Кременчуцькому районі,  Близнюк Анна

Полтавщина увійшла до 5-ки в рейтингу Regional Doing Business – 2020 за компонентом «Започаткування бізнесу», а за компонентом «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» стала 3-ю.

Фахівці визначали сприятливість інвестиційного й бізнес-клімату в областях України та склали такий рейтинг.

За словами директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Максима Калініна, інвестують в область із 42 країн світу.

Індустріальні парки: бути їм чи не бути в Кременчуцькому районі, фото-1

Наразі в семи територіальних громадах, серед яких і Горішньоплавнівська, можуть створити індустріальні парки. До їх створення як і раніше залучатимуть кошти ДФРР та інвесторів.

"Для залучення інвестицій і розвитку області перший етап – спільна робота ОДА з громадами з формування пропозицій для потенційного інвестора. Райдержадміністрації також повинні бути залучені до цього процесу, налагоджувати комунікацію й надавати всю необхідну допомогу", - наголосив Калінін.

Індустріальний парк (ІП) – це визначена нормативними документами певна територія, облаштована технологічною інфраструктурою, у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері промислового виробництва, науково-дослідну діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій. Учасники парку мають отримувати низку податкових і законодавчих пільг.

Державний фонд регіонального розвитку виділятиме більше грошей на інвестиційні ініціативи громад. З них 50% на соціальні проєкти.

На Полтавщині, на території Ланнівської об’єднаної територіальної громади Карлівського району ще в 2017 році створили Ланнівський індустріальний парк.

Індустріальні парки: бути їм чи не бути в Кременчуцькому районі, фото-2

Раніше депутатка Ніна Южаніна, голова Полтавської територіальної організації “Європейська Солідарність”, зазначала, що вартість будівництва одного такого парку може коштувати 80 млн євро. Вона також назвала Кременчук невдалим прикладом.

"Є і невдалі приклади — Кременчук. Тут передумови було створено: виділення землі, проведення комунікацій, послаблення регуляторних процедур. І все…", - наголосила вона.

Планувалося створити парк"Центральний" у Кременчуці. З ДФРР мали виділити 24,6 млн грн, з місцевого - 6,2 млн грн.

Там мало бути 5 секторів та Бізнес-Сіті: сектор 1 – «Hi-Tec» (машинобудування), сектор 2 – «Logistics» (логістика),
сектор 3 – «TechnoPolis» (ІТ технології та електроніка), сектор 4 – «EcoLife» (харчова та переробна промисловість),
сектор 5 – «Еnergetics» (альтернативна енергетика та машинобудування).

А ще побудувати індустріальний парк "Омельник". Інвестицій в нього мали залучити близько 138 млн грн та 10 млн із ДФРР.

Однак ці проєкти так і залишились на папері. ТОВ "Індустріальний парк "Центральний", що був заснований в 2016 році, але так і не побудований, наразі у стані припинення.

«Велике будівництво» на Полтавщині не таке й велике: об'єкти добудовуються за місцеві кошти

Індустріальні парки: бути їм чи не бути в Кременчуцькому районі, фото-3 Індустріальні парки: бути їм чи не бути в Кременчуцькому районі, фото-4 Індустріальні парки: бути їм чи не бути в Кременчуцькому районі, фото-5
парки кременчук програми кошти бюджет розвиток інвестиції
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
90 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии