12:24, 7 квітня 2021 р.
Надійне джерело
Індустріальні парки: бути їм чи не бути в Кременчуцькому районі
Полтавщина увійшла до 5-ки в рейтингу Regional Doing Business – 2020 за компонентом «Започаткування бізнесу», а за компонентом «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» стала 3-ю.
Фахівці визначали сприятливість інвестиційного й бізнес-клімату в областях України та склали такий рейтинг.
За словами директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Максима Калініна, інвестують в область із 42 країн світу.
Наразі в семи територіальних громадах, серед яких і Горішньоплавнівська, можуть створити індустріальні парки. До їх створення як і раніше залучатимуть кошти ДФРР та інвесторів.
"Для залучення інвестицій і розвитку області перший етап – спільна робота ОДА з громадами з формування пропозицій для потенційного інвестора. Райдержадміністрації також повинні бути залучені до цього процесу, налагоджувати комунікацію й надавати всю необхідну допомогу", - наголосив Калінін.
Індустріальний парк (ІП) – це визначена нормативними документами певна територія, облаштована технологічною інфраструктурою, у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері промислового виробництва, науково-дослідну діяльність, діяльність у сфері інформації і телекомунікацій. Учасники парку мають отримувати низку податкових і законодавчих пільг.
Державний фонд регіонального розвитку виділятиме більше грошей на інвестиційні ініціативи громад. З них 50% на соціальні проєкти.
На Полтавщині, на території Ланнівської об’єднаної територіальної громади Карлівського району ще в 2017 році створили Ланнівський індустріальний парк.
Раніше депутатка Ніна Южаніна, голова Полтавської територіальної організації “Європейська Солідарність”, зазначала, що вартість будівництва одного такого парку може коштувати 80 млн євро. Вона також назвала Кременчук невдалим прикладом.
"Є і невдалі приклади — Кременчук. Тут передумови було створено: виділення землі, проведення комунікацій, послаблення регуляторних процедур. І все…", - наголосила вона.
Планувалося створити парк"Центральний" у Кременчуці. З ДФРР мали виділити 24,6 млн грн, з місцевого - 6,2 млн грн.
Там мало бути 5 секторів та Бізнес-Сіті: сектор 1 – «Hi-Tec» (машинобудування), сектор 2 – «Logistics» (логістика),
сектор 3 – «TechnoPolis» (ІТ технології та електроніка), сектор 4 – «EcoLife» (харчова та переробна промисловість),
сектор 5 – «Еnergetics» (альтернативна енергетика та машинобудування).
А ще побудувати індустріальний парк "Омельник". Інвестицій в нього мали залучити близько 138 млн грн та 10 млн із ДФРР.
Однак ці проєкти так і залишились на папері. ТОВ "Індустріальний парк "Центральний", що був заснований в 2016 році, але так і не побудований, наразі у стані припинення.
«Велике будівництво» на Полтавщині не таке й велике: об'єкти добудовуються за місцеві кошти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
Оголошення
14:35, 30 вересня
14:34, 29 вересня
18
22:38, 6 жовтня
09:39, 30 вересня
live comments feed...