• Головна
  • "АвтоКрАЗ" знову не отримав держзамовлення на платформу для "Нептуна". Відео
13:15, 19 квітня 2021 р.
Надійне джерело

"АвтоКрАЗ" знову не отримав держзамовлення на платформу для "Нептуна". Відео

"АвтоКрАЗ" знову не отримав держзамовлення на платформу для "Нептуна". Відео

Про кременчуцький завод "АвтоКрАЗ" зняли сюжет Espreso.TV. У відео йдеться, що держава мала б замовити у заводу військову техніку, адже вона наразі потрібна армії, а не купляти утридорога закордонне озброєння.

З 2014 року із Кременчука придбали лише два десятки автівок для армії. Тоді вони терміново почали поставляти бронетехніку для прикодоників та Нацгвардії. З 2015 року завод відмовився від російських комплектуючих.

За підрахунками експертів потреба ЗСУ в колісній техніці близько 30 000 одиниць. За останні два роки завод отримав замовлення на декілька автівок.

Шасі для пускових установок ракетного комплексу "Нептун", тепер їх вирішили замінити на чеські "Татри". А раніше вони виготовлялися на базі КрАЗу.

"Якщо моя машина коштує 80 тис. євро, то таку саму "Татру" купляють за 400 тисяч євро. Технічні характеристики у нас найкращі. Чомусь туди можуть 400 заплатити, розказуючи, що ми нічим не ризикуємо, а туди 80 - ризикують. Розумієте, заплативши тут - все можна відслідкувати. Є аудит-служба, є НАБУ, ДБР... Заплачені гроші за кордон ніхто не контролює. Все, кінці в воду", - говорить Роман Черняк, гендиректор ПрАТ "АвтоКрАЗ".

За 7 років не було запитів щодо ремонтів техніки чи заміни комплектуючих на автомобіля вітчизняного виробника. Про це говорить голова Асоціації роботодавців оборонних галузей Андрій Сенченко.

"Якщо звернуться дільці з Міноборони до КрАЗу і запропонують вкласти в так звані РКМ, а це калькуляції за якими визначається ціна військової техніки. Вкласти якісь хабарі, то їм відмовлять. Якщо вони запропонують віддати якісь відкати, то їх здадуть в НАБУ. Вони це розуміють і тому взяли курс на закупівлю імпортної оборонної техніки по різних сірих схемах", - наголосив пан Сенченко.

Без державних замовлень заводу загрожує банкрутство. Зараз він працює не з повною завантаженістю. Наразі 1500 осіб працюють тільки в Кременчуці, а є ще 8 заводів.

Вітчизняні виробники можуть закрити на 80% потреби армії, переконує пан Черняк.

Однак на заводі все ж продовжують робити платформу для пускового комплексу "Нептун", а ще проводять випробування нового тягача для важкої техніки.

 А поки уряд обговорював 14 квітня питання націоналізації "АвтоКрАЗу".

Відповідне звернення надіслати 29 вересня депутати Кременчуцької міськради. У ньому просили врятувати таким чином завод від банкрутства.

Готують звернення: у Кременчуці пропонують націоналізувати «АвтоКрАЗ»

Прокуратура звернулася до працівників ПрАТ «АвтоКрАЗ», які мають борги по зарплаті

 Фото - Голос України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#автокраз #завод #замовлення #уряд #кременчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...