• Главная
  • Освітній Омбудсмен радить заявляти у поліцію про побори батьківських комітетів
08:00, 8 мая
Надежный источник

Освітній Омбудсмен радить заявляти у поліцію про побори батьківських комітетів

Освітній Омбудсмен радить заявляти у поліцію про побори батьківських комітетів

Освітній Омбудсмен Сергій Горбачов дав інтерв’ю УНІАН.

Серед інших питань, поспілкувалися про побори у школах, які досі мають місце, але які перекочували від адміністрації школи, до батьківських комітетів.

Де-юре, батьківських комітетів не існує. Куди на них скаржитися, запитали у пана Горбачова.

«По-перше, раджу батькам не здавати гроші. Звісно, важко опиратися тиску у маленькому соціумі, і не всі на це наважуються. Якщо вже вимагають гроші, то поставити до відома директора. Медійне висвітлення непогано працює, бо мало кому хочеться стати об'єктом прискіпливої недоброзичливої уваги. Якщо не допомагає – в поліцію, ст.189 ККУ «Вимагання»», - омбудсмен.

Горбачов зазначив, що за його даними, адміністрації шкіл «власноруч» гроші вже давно не збирають, бояться неприємностей. Тому це роблять батьківські комітети.

«Приходять до інших батьків, мовляв, давай гроші, бо школі не вистачає на санітайзери та серветки. Причому, район закуповував все це, але управління освіти не знало про потреби школи - до них зі школи не звернулися.»

На жаль, школи часто мовчать про потреби, бо директорам простіше пробайдикувати та організувати «придворну організацію» з числа «наближених» батьків, щоб їхніми руками збирати гроші на потреби закладу. Адже в школі щодня щось ламається, а директору може бути ліньки писати окремі запити в управління освіти.

Горбачов розповів, що надіслав до комітету Верховної Ради лист з пропозицією внести зміни до закону «Про освіту», щоб зобов'язати керівників шкіл подавати запити про свої потреби. А засновнику - відповідати на ці запити і оприлюднювати інформацію.


Є батьки, які не згодні платити побори, але до поліції не звертаються, бо це ж значить почати ворогувати з іншими батьками.

Омбудсмен дає просту пораду:

«Коли вирішив боротися за права, будь готовим, що на тебе будуть трошки - а іноді й досить відчутно - тиснути. Не випадково говоримо «захист прав». Хтось же таки на наші права нападає. І ми маємо захищатися самі й допомагати захищатися іншим.»

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#побори #омбудсмен #освіта #кременчук
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...